Ciao, don Camillo
978-83-211-1882-6
Szanita

Ta książka ma trzech głównych bohaterów. Don Camillo to wiejski proboszcz z Niziny Padańskiej, człowiek o wielkim sercu i trochę przyciężkiej pięści, stosujący dość oryginalne metody ewangelizacji swoich owieczek, z których duża część to komuniści. Prowadzi on nieustanną wojnę z wójtem Peppone, lokalnym przywódcą „czerwonych”, równie jak ksiądz nieustępliwym i porywczym. Nad sporami tych...

Ta książka ma trzech głównych bohaterów.
Nad sporami tych wrogów, którzy są jednocześnie na swój sposób przyjaciółmi, czuwa – z łagodnym uśmiechem – Chrystus Ukrzyżowany z głównego ołtarza miejscowego kościoła.
To już ostatni tom z cyklu Mały światek. Ukazuje się on po raz pierwszy w języku polskim. Nie we wszystkich opowiadaniach don Camillo i wójt Peppone są głównymi bohaterami, a w niektórych nawet w ogóle nie występują. W każdym jednak zachowany jest specyficzny klimat Małego Światka, który ożywia pojawiające się postacie i czyni je nam bliższymi.

źródło opisu: strona wydawnictwa

źródło okładki: strona wydawnictwa

Szanita | 2011-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: maj 2011

Kolejne spotkanie z bohaterami Małego Światka.

Guareschi mistrzowsko pokazuje co ludziom w duszy gra.
Spogląda na człowieka z mądrością i ciepłem.

Te opowiadania mają niesamowity klimat.
Nieraz są zabawne,
ale podczas lektury niejedna łezka mi się zakręciła w oku.

Jest to książka, którą czyta się lekko,
ale nie pozostawia czytelnika obojętnym.

Ogromnie żałuję, że to już ostatni zbiorek.
Na pewno nieraz jeszcze do niego wrócę.

BetiFiore | 2013-01-09

Kocham Guareschiego i wszystkie jego książki a szczególnie serię o Don Camillo. Kto jeszcze nie czytał, musi to zrobić. Pozycje obowiązkowe. Szczególnie dla tych, którzy lubią się pośmiać.

DonCamillo | 2013-08-01

O tyle rewelacyjna książka, co smutna ponieważ przygody Don Camillo już się kończą.

Marta | 2016-08-15
Przeczytana: 13 października 2015