Ciao, don Camillo

Okładka książki Ciao, don Camillo
Giovannino Guareschi Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX Cykl: Mały światek czyli Historia codziennych kłopotów don Camilla (tom 12) literatura piękna
literatura piękna
Mały światek czyli Historia codziennych kłopotów don Camilla (tom 12)
Ciao, don Camillo
Instytut Wydawniczy PAX
2011-01-01
2011-01-01
Magdalena Dutkiewicz-Litwiniuk, Anna Litwiniuk

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

O tyle rewelacyjna książka, co smutna ponieważ przygody Don Camillo już się kończą.

Kocham Guareschiego i wszystkie jego książki a szczególnie serię o Don Camillo. Kto jeszcze nie czytał, musi to zrobić. Pozycje obowiązkowe. Szczególnie dla tych, którzy lubią się pośmiać.

Kolejne spotkanie z bohaterami Małego Światka.

Guareschi mistrzowsko pokazuje co ludziom w duszy gra.
Spogląda na człowieka z mądrością i ciepłem.

Te opowiadania mają niesamowity klimat.
Nieraz są zabawne,
ale podczas lektury niejedna łezka mi się zakręciła w oku.

Jest to książka, którą czyta się lekko,
ale nie pozostawia czytelnika obojętnym.

Ogromnie żałuję, że to już ostatni zbiorek.
Na pewno nieraz jeszcze do niego wrócę.

Kolejne spotkanie z bohaterami Małego Światka.

Guareschi mistrzowsko pokazuje co ludziom w duszy gra.
Spogląda na człowieka z mądrością i ciepłem.

Te opowiadania mają niesamowity klimat.
Nieraz są zabawne,
ale podczas lektury niejedna łezka mi się zakręciła w oku.

Jest to książka, którą czyta się lekko,
ale nie pozostawia czytelnika obojętnym.

Ogromnie żałuję, że to...

Dodaj cytat z książki Ciao, don Camillo