Don Camillo i don Chichi

Tłumaczenie: Adam Szymanowski
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX

Ta książka ma trzech głównych bohaterów. Don Camillo to wiejski proboszcz z Niziny Padańskiej, człowiek o wielkim sercu i trochę przyciężkiej pięści, stosujący dość oryginalne metody ewangelizacji swoich owieczek, ż których duża część to komuniści. Prowadzi on nieustanną wojnę z wójtem Peppone, lokalnym przywódcą czerwonych, równie jak ksiądz nieustępliwym i porywczym. Nad sporami tych wrogów, którzy są jednocześnie na swój sposób przyjaciółmi, czuwa z łagodnym uśmiechem Chrystus Ukrzyżowany z głównego ołtarza miejscowego kościoła. Tym razem, w czwartym tomiku Małego światka, najwięcej trosk przysparza don Camillowi nie Peppone, który już nieco zmieszczaniał i sam jest obiektem ataków nowych frakcji komunistów, lecz jego własna siostrzenica przedstawicielka pokolenia młodych gniewnych i przysłany przez biskupa księżyk-reformator. Jak krewki proboszcz poradzi sobie w nowych czasacha

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

eduko7 | 2016-07-20
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2016

Sympatyczna lektura pokazująca przewrotność ludzkiej natury. I o dziwo, o ile w życiu mnie to irytuje, o tyle śledząc dzieje bohaterów uśmiechałam się pobłażliwie, czasem dziwiłam się, lecz nie denerwowałam się.

BetiFiore | 2013-01-09

Kocham Guareschiego i wszystkie jego książki a szczególnie serię o Don Camillo. Kto jeszcze nie czytał, musi to zrobić. Pozycje obowiązkowe. Szczególnie dla tych, którzy lubią się pośmiać.

Craen | 2017-01-19
Marta | 2016-08-15