Rodzinka

literatura piękna
2011-09-01
Barbara Sieroszewska
rodzina pamiętnik

Sympatyczny i zabawny utwór, na który złożyły się felietony opisujące życie rodzinne pisarza Giovannino - alter ego autora - i kilka innych tematów. Styl nieco staroświecki, co nie przeszkadza śmiać się z przedstawianych absurdów.

Najciekawiej i najzabawniej moim zdaniem wypadają historyjki, których bohaterami są dzieci Giovannino. Ich zdroworozsądkowa logika wciąż zapędza...

Niestety dla mnie książka tylko jest dobra, trochę się zawiodłem. Szczególnie rodzajem humoru. Być może przyczyną tego było czytanie jej po kolejnej lekturze opowiadań J.Sawaszkiewicza (seria z Tatkiem) , a humor polski i absurdy naszej ojczyzny bardziej do mnie przemawiają. Być może zbyt dużo oczekiwałem od tej książki."Rodzinka" co nie da się ukryć, pomimo niektórych...

Zamieniłam rodzinkę.pl na rodzinkę Guareschiego i nie żałuję. Co prawda to nie polskie realia, ale ciepło i humor bije z każdej strony. Proste historyjki mogą być dla nas elementem rozrywki i odpoczynkiem dla zmęczonego umysłu lub też zachętą do refleksji nad kondycją naszej codzienności. Bo któż z nas nie powiedziałby o sobie, że jest maszynistą pociągu pospiesznego nr...

Kocham Guareschiego i wszystkie jego książki a szczególnie serię o Don Camillo. Kto jeszcze nie czytał, musi to zrobić. Pozycje obowiązkowe. Szczególnie dla tych, którzy lubią się pośmiać.

Książka pozornie o niczym, takie anegdtotki dnia codziennego nieco niecodziennej rodziny.
Mądra w szczegółach, nieco ironiczna i sceptyczna, może z naiwnym, czy trudnym do obronienia przesłaniem, ale, z drugiej strony, bardzo sympatycznym. I zupełnie prawdziwym

Odrobina humoru, szczypta ironii, miarka filozofii, trochę sceptycyzmu - przepis na opowiadanie gotowy!

• Pogodne
  • 2012