W tajdze i na stepie

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7380-049-2
historia
Catherine

Książka jest żywym i autentyczny obraz tego, co Polacy wycierpieli podczas II wojny światowej, kiedy Ojczyzna została wzięta w kleszcze przez hitleryzm i bolszewizm - a pośrodku tych złowrogich mocy miliony bezbronnych ludzi wyrwanych z zacisza swoich domów i wywiezionych w nieznane. Opisane z reporterską dokładnością nieludzkie warunki życia i pracy w głębi tajgi przejmują grozą, ale też urzekają głębią człowieczeństwa. Godna podziwu wzajemna miłość, szacunek i odpowiedzialność utrzymujące przy życiu.

źródło opisu: http://www.golgotawschodu.pl/old/?center=biuletyn

źródło okładki: okładka została sfotografowana samodzielnie

Catherine | 2011-05-02
Przeczytana: 2008 rok

książka wspaniała,wzruszająca...

przeczytałam ją w mgnieniu oka

polecam

Kris | 2012-09-18