30 dni nocy

30 Says of Night
83-89036-34-7
komiks, horror
komiksy

Zakop się w śniegach Barrow na Alasce, gdzie przez miesiąc trwa zimowa ciemność, na sygnał której budzą się złaknione krwi wampiry. Los wszystkich mieszkańców leży w rękach pary szeryfów - męża i żony. Czy zdołają ocalić ukochane przez nich miasteczko, czy też ciemność zasnuje nad nim swój woal na zawsze?

źródło opisu: wydawca

Noemi | 2014-02-13

Kreska bez szału, powiedziałabym nawet, że wygląda dość kiepsko i amatorsko, ale podoba mi się przedstawienie wampirów i brutalność. Ogólnie lubię komiksy z dużą ilością czerwieni, im więcej, tym lepiej.

E.: Ups, no i muszę się jednak pokajać - powyższa opinia owszem, ma zastosowanie, ale... przy innym komiksie z serii, który czytałam po angielsku, a odnośnie którego byłam pewna, że to właśnie on został przetłumaczony na polski. Zwracam honor i podwyższam ocenę o jedną gwiazdkę - tutaj kreska mi się podoba, komiks jest mroczny, kolory nasycone, kontury nieostre i rzeczywiście, niezła lektura na wieczór. Historia prosta, ale całkiem zgrabna, natomiast tłumaczenie niezbyt dobre, kuleje stylistycznie jak dla mnie, interpunkcja miejscami leży - ale to już nie jest wina autorów.

Maniek1719 | 2016-01-03

jak się czyta w nocy to ma to swój klimacik ale ogólnie to nie porwała mnie ta opowieść, no i ta kreska... z jednej strony miała swój urok(?) a z drugiej nie mogłem jej zdzierżyć

Arthaniel | 2015-07-18

Fabularna i wizualna tragedia. Nie polecam.

vonHuuss | 2015-12-01
Na półkach: Komiks, Przeczytane