8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Le Lion
afryka, Zygmunt Szymański
Shirkus

Europejski pisarz przybywa do Afryki w poszukiwaniu inspiracji. Jednak to nie zwierzęta pochłaniają jego uwagę, a brytyjska rodzina zarządcy Parku Narodowego i ich córka, 10-letnia Patrycja, która posiada niezwykły dar obcowania z dzikimi zwierzętami. Ulubieńcem Patrycji jest król sawanny, lew, wychowany przez nią od małego, w stosunku do którego Dziewczynka odczuwa niemal matczyną miłość. Lew jest dorosły, niebezpieczny i dziki, a także całkowicie poddany woli Patrycji. Przybysz przygląda się tej relacji, i z niejasnym poczuciem, że za chwilę coś się ważnego stanie, decyduje się zostać dłużej niż to sobie zaplanował, korzystając z gościnności rodziny Bullit.

Wanda Rozentryt | 2013-06-12

Przejmujaca, pieknie napisana, plastyczna i gleboka. Nic wiecej nie trzeba dodawac. Mozna sie przeniesc do Afryki i poczuc ten egzotyczny swiat pod powiekami. Teraz, z perspektywy podrozy w 101% zgadzam sie z kazdym slowem. Szczerze polecam lekture!

Krzysiek | 2016-05-29
Mikołaj | 2015-06-06