... i ujrzeli człowieka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Science Fiction". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
Behold the Man
83-85100-34-2
barthaz14

Jest to powieść o życiu i męczeńskiej śmierci Karla Glogauera ogarniętego obsesyjną chęcią poznania prawdy o Ukrzyżowaniu. Przeniesiony ze współczesnego Londynu do Palestyny w 29 rok n.e., zrozumiał jak bardzo się mylił. Kim jest opóźniony w rozwoju młodzieniec wysiadujący pod drzwiami warsztatu cieśli? I kimże jest ta lubieżna czarownica?

źródło opisu: nota wydawcy

Bosy_Antek | 2016-06-09

Kiedy tak czytam książki science fiction napisane w latach 60 i 70, uderzające jest to, jak wyraźnie widać w nich echa ruchów kontrkulturowych demolujących wszelkie kanony, kody kulturowe, hierarchie, tradycje etc. To, co przetaczało się przez ulice, place i uniwersytety znalazło też swoje odbicie w interesującym nas gatunku.

Seks, łamanie norm obyczajowych, narkotyki, patologie... Tym przyprawiali fabuły lub wokół tego układały się całe opowieści autorów, którzy w getcie literatury fantastycznej szarpali, gryźli i pluli, by zaszokować czytelnika, a chyba rzadziej dać do myślenia.

Ta szamotanina czasem bywała inspirująca, ale równie często była smutnym dowodem indolencji i pustej strategii skandalu.

Tak właśnie widzę "... i ujrzeli człowieka" Michaela Moorcocka, powieść napisaną 50 lat temu, ale wciąż mogącą bulwersować i budzić dyskomfort. Użyty przez angielskiego autora motyw podróży w czasie został użyty w celu przeprowadzenia pewnego dość prostego eksperymentu, który miał...

Undefiled | 2012-01-23

Na początku absolutnie mi nie podeszła, czytałam tylko "na upartego". Kolejna sobie książeczka z wehikułem czasu. Jednak gdy bohater zaczyna stopniowo odkrywać prawdę przeszłości, książka staje się niesamowicie wciągająca.

Michał Jędrych | 2014-07-18
Na półkach: Przeczytane, Badziew
Przeczytana: 17 lipca 2014

Kompletne dno. Strata czasu. Słownictwo i sama merytoryka powieści na poziomie zbuntowanego gimnazjalisty. Widać, że autor nie radził sobie z nienawiścią do chrześcijaństwa i do religii samej w sobie. Próbuje ją ośmieszyć w żałosny sposób. Sama fabuła, monotonna i chaotyczna. Potrzeba dużo samozaparcia żeby doczytać do końca, a wszystko po to by się rozczarować i stwierdzić, że nie było warto. Jedna z 3 książek, której nie tylko nie polecam, ale i odradzam.

Czytaczka | 2016-06-08
Filiżanka Apatii | 2016-02-18