Baśniowa podróż Nilsa i dzikich gęsi

Tłumaczenie: Justyna Gładyś
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige
Dorota_1988

Niezwykła i wzruszająca opowieść o niegrzecznym i złośliwym chłopcu, Nilsie Holgersonie, który nagle pewnego dnia za karę stał się karzełkiem. Zrozpaczony wyszedł przed dom, gdzie wylądowały dzikie gęsi. Domowy gąsior Marcin strasznie chciał się do nich przyłączyć. Nils bez zastanowienia schwycił gąsiora za szyję i razem z nim poleciał za kluczem gęsi. Droga ptaków, na których czele leciała Akka, wiodła przez całą Szwecję. Nils i gęsi przeżyli razem wiele przygód, zanim wrócili do domu, do Skanii. Czy Nils odzyskał ludzką postać i czy podróż go zmieniła, dowiesz się z opowiedzianej na nowo historii autorstwa Selmy Lagerlöf. Nilsa Holgersona znają i kochają miliony dzieci na całym świecie. W Szwecji znajduje się nawet jego pomnik. Kiedy przeczytasz tę historię, z pewnością stanie się on też jednym z Twoich ulubionych bohaterów.

scirus | 2013-06-03
Przeczytana: kwiecień 2013

Świetna pozycja dla 6-latka.

Korynna | 2016-09-18
Jane_Lyne_Conelly | 2016-03-09