Wakacje na Guziku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
83-218-0443-8
młodzieżowa, przygodowa,
Misieńka

Agnieszka i jej koledzy spędzają wakacje na wsi, gdzie czeka na nich mnóstwo przygód a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.Podmokła łąka to miejsce, gdzie dzieci się bawią.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: źródło własne

Wadowski80 | 2015-03-14
Przeczytana: 1988 rok

Książka do której często wracam w pamięci.
Część, w której główne postacie (nawet nie pamiętam imion ani treści) znajdują w strumyku rozbitą porcelanową lalke czytałem kilkukrotnie z nadzieją, że może za kolejnym razem znajdą coś więcej... po latach zdałem sobie z tego sprawe że zawsze ciągnęło mnie do odkrywania tego co nieznane. Wręcz sprawia mi to przyjemność, że jestem w stanie takie tendencje zlokalizować już w swoim dzieciństwie, bo to tylko oznacza że to co robie jest jak najbardziej "moje" :)

Jeżeli będę kiedyś tym szczęściarzem, który ma swoje dzieci. Będzie to jedna z podstawowych pozycji na półce ;)

anaso | 2016-01-15

Baaaardzo lubię nadal. Raz na parę lat wracam do tych sielskich wakacji. Przypominają mi cudowne lata mojego dzieciństwa. Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Książka rozwija wyobraźnię :)

Demmix | 2013-07-12

Czytałem ją jak byłem mały, wtedy wywarła na mnie spore wrażenie. Dlatego polecam ją wszystkim ale szczególnie najmłodszym. Opowiada ona o przyjaźni, oddaniu i współpracy. Dlatego według mnie powinna być to lektura obowiązkowa.

BetiFiore | 2013-01-16

Ukochana ksiązka z dzieciństwa.

Marta | 2014-07-01

Książka czytana w dzieciństwie podobała mi się, niestety przeczytana po latach dziecku rozczarowała mnie bardzo. Dialogi sztuczne, rozmowy 7-latków prowadzone językiem zupełnie niedziecięcym, nijakie przygody. Lektura tej książki skłoniła mnie do postanowienia na przyszłość, aby stare książki, które chcę przeczytać z dzieckiem, najpierw przeczytać przynajmniej częściowo samej, bo czytanie na głos tej książki mnie męczyło, a córka nie chciała przerwać niedokończonej ;).

Sakarya | 2013-07-17
Przeczytana: 1987 rok

To była jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek, a było to jakieś 25 lat temu, i do dziś ją pamiętam... może nie w całości, ale na pewno bardzo mi się podobała

mania92 | 2014-08-27

Książka mojego dzieciństwa ;)

Luiza | 2016-06-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane