8320535972
allison

Biografia młodopolskiego artysty pióra znakomitego badacza literatury, który miał okazję osobiście znać Przybyszewskiego.

Napisana z rozmachem, barwnym językiem bogata biografia jednego z najbardziej znanych artystów młodopolskich, który w swojej epoce był także bardzo popularny w Europie Zachodniej i Północnej. Autor sporo miejsca poświęca skandalicznemu trybowi życia Przybyszewskiego, jego kobietom i dzieciom, przyjaciołom i wrogom oraz literackim konkurentom. Zastanawia się też, jakim sposobem pisarzowi udawało się gromadzić wokół siebie wielbicielki i wielbicieli, czy był geniuszem czy sprytnym szarlatanem, na ile stał się "smutnym szatanem", a na ile świadomie wykreował taką pozę...
Świetnie oddane są też realia całej epoki.
Czyta się jednym tchem, jak najlepszą powieść.

Villemo | 2016-11-22
Grzegorz | 2016-10-03