Kronika rodzinna

Stanisław Helsztyński Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza biografia, autobiografia, pamiętnik
83-205-3822-X
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
wspomnienia biografia autobiografia kronika rodzina literatura faktu pisarz przeszłość
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-205-3822-X

Po przeczytaniu książek - pamiętników ojca i brata (Skorupków) postanowiłem zabrać się za kolejną. Niestety zawiodłem się. O ile dojrzałość warsztatu pisarskiego (co jest zrozumiałe jest duża) to treść odbiega od moich wyobrażeń. Wbrew tytułowi mało w książce rodziny, więcej jest wtrętów historycznych, całe akapity o literatach i innych znajomych autora. Jest mało opisanych...

Barwnie napisane wspomnienia autora, w których ukazuje nie tylko swoje życie i dorobek artystyczny, ale również dzieje bliskich. Czyta się jak wielowątkową powieść, w której losy bohaterów kilku pokoleń składają się na fascynującą sagę. Codzienność zwykłych ludzi przeplata się tu z ważnymi wydarzeniami historycznymi i artystycznymi.
Fascynujące jest to, że autor spisał...

• Literatura faktu
  • Domowa biblioteka
  • 2009 Nabytki
  • Czeka na półce
  • Przeczytane dawno temu
  • Plany biblioteczne
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kronika rodzinna