Curt Gentry

Curtis Marsena Gentry - amerykański pisarz. Przyszedł na świat w mieście Lamar, w stanie Kolorado, ale niemal całe dorosłe życie spędził w San Francisco, w Kalifornii. Jedna z jego pierwszych powieści... Curtis Marsena Gentry - amerykański pisarz.
Przyszedł na świat w mieście Lamar, w stanie Kolorado, ale niemal całe dorosłe życie spędził w San Francisco, w Kalifornii.
Jedna z jego pierwszych powieści, "Frame-Up", wydana w 1968 r., była nominowana do Nagrody im. Edgara Allana Poe. To, co nie udało się "Frame-Up" osiągnęła książka "Helter Skelter" (Nagroda im. Edgara Allana Poe w 1975 r.) napisana wspólnie z Vincentem Bugliosim, a opowiadająca o Charlesie Mansonie i morderstwie, które popełnił w 1969 r.
Curt Gentry zmarł w wieku 83 lat.
Nie należy mylić go z Curtem Gentrym (ur. 1941), graczem futbolu amerykańskiego z USA.
Wybrane książki autora: "The Madams of San Francisco: An Irreverent History of the City by the Golden Gate" (pierwsze wydanie: 1964), "Frame-Up" (1968), "Operation Overflight: The U-2 Spy Pilot Tells His Story for the First Time" (z F.G. Powersem, 1971), "Helter Skelter: The True Story Of The Manson Murders" (z Vincentem Bugliosim, 1974, polskie wydanie: "Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona", Wydawnictwo "Szafa", 2010), "J. Edgar Hoover: The Man and the Secrets" (1991).

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona
Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona
Vincent Bugliosi, Curt Gentry

8 (214 ocen i 21 opinii)
Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona
9 sierpnia 1969 roku w posiadłości przy Cielo Drive w zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana piękna aktorka, żona reżysera Romana Polańskiego Sharon Tate, a wraz z nią ich nienarodzone dzi...
czytelników: 859 | opinie: 21 | ocena: 8 (214 głosów) | inne wydania: 2

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
257
591
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (257)

Powiązane treści
15 powieści, na które czekamy tej jesieni

Knausgård, Despontes, Strout, Mendoza, Oates, Twardoch – te nazwiska znów będą częściej na ustach czytelników, bo w najbliższych miesiącach ukażą się kolejne książki tych pisarzy. To jednak nie koniec książkowych emocji. Na księgarskich półkach pojawią się również polskie wydania powieści, o których było w tym roku głośno na świecie. Jest na co czekać.


więcej
7 książek o prawdziwych przestępstwach

Co lepiej czyta się w lesie, nad rzeką lub na sielskim pikniku wśród łanów zbóż niż nasycony przemocą, pełen zwrotów akcji, soczysty kryminał? A jakie historie wciągają najbardziej jak nie te, o których wiemy, że zostały oparte na autentycznych wydarzeniach? Polecamy 7 tytułów, od których nie będziecie mogli się oderwać (nawet jeśli zacznie krążyć wokół Was pszczoła; auć).


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd