Vincent Bugliosi

Vincent T. Bugliosi, Jr. - amerykański prawnik i autor książek włoskiego pochodzenia. Przyszedł na świat w Minnesocie, w rodzinie włoskich imigrantów. Absolwent University of Miami w Coral Gables oraz... Vincent T. Bugliosi, Jr. - amerykański prawnik i autor książek włoskiego pochodzenia.
Przyszedł na świat w Minnesocie, w rodzinie włoskich imigrantów.
Absolwent University of Miami w Coral Gables oraz UCLA (prawo).
Pracował w prokuraturze Hrabstwa Los Angeles. Oskarżyciel w procesie bandy Charlesa Mansona. Po tym procesie wydał książkę, która stała się bestsellerem sprzedażowym (doczekała się również polskiego tłumaczenia). Dzieło Bugliosego z powodzeniem przeniesiono na ekran, zaś sam prawnik napisał jeszcze 11 książek, często korzystając przy tym z pomocy zawodowych literatów.
Vincent Bugliosi żył 80 lat.
Wybrane publikacje książkowe: "Helter Skelter" (z Curtem Gentrym, 1974, pierwsze polskie wydanie: "Helter Skelter. Sprawa Mansona", Prószyński i S-ka, 1999), "And the Sea Will Tell" (z Brucem Hendersonem, 1991), "The Betrayal of America: How the Supreme Court Undermined the Constitution and Chose Our President" (2001), "Reclaiming History: The Assassination of President John F. Kennedy" (2007).

Żona: Gail (1956-06.06.2015, jego śmierć), 2 dzieci: córka Wendy i syn Vincent Jr.

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona
Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona
Vincent Bugliosi, Curt Gentry

7,99 (212 ocen i 21 opinii)
Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw Mansona
9 sierpnia 1969 roku w posiadłości przy Cielo Drive w zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana piękna aktorka, żona reżysera Romana Polańskiego Sharon Tate, a wraz z nią ich nienarodzone dzi...
czytelników: 855 | opinie: 21 | ocena: 7,99 (212 głosów) | inne wydania: 2

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
255
589
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (255)

Powiązane treści
15 powieści, na które czekamy tej jesieni

Knausgård, Despontes, Strout, Mendoza, Oates, Twardoch – te nazwiska znów będą częściej na ustach czytelników, bo w najbliższych miesiącach ukażą się kolejne książki tych pisarzy. To jednak nie koniec książkowych emocji. Na księgarskich półkach pojawią się również polskie wydania powieści, o których było w tym roku głośno na świecie. Jest na co czekać.


więcej
7 książek o prawdziwych przestępstwach

Co lepiej czyta się w lesie, nad rzeką lub na sielskim pikniku wśród łanów zbóż niż nasycony przemocą, pełen zwrotów akcji, soczysty kryminał? A jakie historie wciągają najbardziej jak nie te, o których wiemy, że zostały oparte na autentycznych wydarzeniach? Polecamy 7 tytułów, od których nie będziecie mogli się oderwać (nawet jeśli zacznie krążyć wokół Was pszczoła; auć).


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd