Richard Adams

angielski pisarz znany przede wszystkim jako autor Wodnikowego Wzgórza i Szardika. Absolwent wydziału historii Uniwersytetu Oksfordzkiego. W latach 1940 do 1946, podczas II wojny światowej służył w o... angielski pisarz znany przede wszystkim jako autor Wodnikowego Wzgórza i Szardika. Absolwent wydziału historii Uniwersytetu Oksfordzkiego.

W latach 1940 do 1946, podczas II wojny światowej służył w oddziałach spadochronowych. Później poświęcił się karierze w administracji państwowej.

W 1972 r. opublikował swoją pierwszą powieść - Wodnikowe Wzgórze. Są to spisane historie, które kiedyś opowiadał swoim córkom. Książka w niedługim czasie stała się bardzo popularna. Przetłumaczona na 18 języków, wydana w 11 milionach egzemplarzy.

W 1974 r. Adams przeszedł na emeryturę i całkowicie poświęcił się pisarstwu. Wkrótce pojawiła się jego nowa powieść Szardik o kulcie wielkiego niedźwiedzia, oraz The Plague Dogs o życiu psów. Serię powieści ze świata zwierząt kończy dopiero The Girl in a Swing z 1980 r.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Opowieści z Wodnikowego Wzgórza
Opowieści z Wodnikowego Wzgórza
Richard Adams

6,36 (89 ocen i 13 opinii)
Opowieści z Wodnikowego Wzgórza
Autor:
Cykl: Wodnikowe Wzgórze (tom 2)
Pełen fantazji świat stworzony przez Richarda Adamsa zachwyca nie tylko najmłodszych, ale i tych, którzy podziwiają przyrodę i potrafią się nią cieszyć. Autor wprowadza czytelnika w świat mitów i lege...
czytelników: 313 | opinie: 13 | ocena: 6,36 (89 głosów)
Plague Dogs
Plague Dogs
Richard Adams

8 (3 ocen i 1 opinii)
Plague Dogs
Autor:
A lyrical, engrossing tale, by the author of Watership Down, Richard Adams creates a lyrical and engrossing tale, a remarkable journey into the hearts and minds of two canine heroes, Snitter and...
czytelników: 36 | opinie: 1 | ocena: 8 (3 głosy)
Szardik
Szardik
Richard Adams

5,91 (33 ocen i 3 opinii)
Szardik
Autor:
W Orteldze, krainie myśliwych i rybaków, pojawia się olbrzymi niedźwiedź. Kapłanki tajemniczego kultu z wyspy Quiso rozpoznają w nim Szardika - zapomnianego od dawna zbawcę i objawiciela prawdy. Jedna...
czytelników: 121 | opinie: 3 | ocena: 5,91 (33 głosy)
Wodnikowe Wzgórze
Wodnikowe Wzgórze
Richard Adams

8,03 (1076 ocen i 127 opinii)
Wodnikowe Wzgórze
Autor:
Cykl: Wodnikowe Wzgórze (tom 1)
Uniwersalna opowieść o odwadze i woli przetrwania. Klasyka porównywana i stawiana na półkach obok Hobbita Tolkiena i cyklu o Narnii Lewisa. Bez dzieła Adamsa nie byłoby Harry’ego Pottera. Źle się dz...
czytelników: 4195 | opinie: 127 | ocena: 8,03 (1076 głosów) | inne wydania: 4

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

4
1363
3048
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (21)

Czytelnicy (1368)

Cytaty tego autora (26)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Najpierw książka, później film – zapowiedzi

Wtorko-poniedziałek zaczynamy mocnym filmowym akcentem. Koniecznie zobaczcie, która z powieści Stephena Kinga zostanie zekranizowana, poszerzony zwiastun adaptacji „Zabójczych maszyn” i jak będą wyglądać króliki, które w grudniu pojawią się na BBC.


więcej
Ludzie nie czytają książek, które czytają

Zapraszamy do lektury tekstu Andrzeja Ziemiańskiego o tym, jak to się dzieje, że czytelnicy często czytają inną książkę, niż autor napisał. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd