Richard Adams

angielski pisarz znany przede wszystkim jako autor Wodnikowego Wzgórza i Szardika. Absolwent wydziału historii Uniwersytetu Oksfordzkiego. W latach 1940 do 1946, podczas II wojny światowej służył w o... angielski pisarz znany przede wszystkim jako autor Wodnikowego Wzgórza i Szardika. Absolwent wydziału historii Uniwersytetu Oksfordzkiego.

W latach 1940 do 1946, podczas II wojny światowej służył w oddziałach spadochronowych. Później poświęcił się karierze w administracji państwowej.

W 1972 r. opublikował swoją pierwszą powieść - Wodnikowe Wzgórze. Są to spisane historie, które kiedyś opowiadał swoim córkom. Książka w niedługim czasie stała się bardzo popularna. Przetłumaczona na 18 języków, wydana w 11 milionach egzemplarzy.

W 1974 r. Adams przeszedł na emeryturę i całkowicie poświęcił się pisarstwu. Wkrótce pojawiła się jego nowa powieść Szardik o kulcie wielkiego niedźwiedzia, oraz The Plague Dogs o życiu psów. Serię powieści ze świata zwierząt kończy dopiero The Girl in a Swing z 1980 r.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Opowieści z Wodnikowego Wzgórza
Opowieści z Wodnikowego Wzgórza
Richard Adams

6,44 (81 ocen i 11 opinii)
Opowieści z Wodnikowego Wzgórza
Autor:
Cykl: Wodnikowe Wzgórze (tom 2)
Pełen fantazji świat stworzony przez Richarda Adamsa zachwyca nie tylko najmłodszych, ale i tych, którzy podziwiają przyrodę i potrafią się nią cieszyć. Autor wprowadza czytelnika w świat mitów i lege...
czytelników: 281 | opinie: 11 | ocena: 6,44 (81 głosów)
Plague Dogs
Plague Dogs
Richard Adams

8 (3 ocen i 1 opinii)
Plague Dogs
Autor:
A lyrical, engrossing tale, by the author of Watership Down, Richard Adams creates a lyrical and engrossing tale, a remarkable journey into the hearts and minds of two canine heroes, Snitter and...
czytelników: 36 | opinie: 1 | ocena: 8 (3 głosy)
Szardik
Szardik
Richard Adams

5,88 (32 ocen i 3 opinii)
Szardik
Autor:
W Orteldze, krainie myśliwych i rybaków, pojawia się olbrzymi niedźwiedź. Kapłanki tajemniczego kultu z wyspy Quiso rozpoznają w nim Szardika - zapomnianego od dawna zbawcę i objawiciela prawdy. Jedna...
czytelników: 113 | opinie: 3 | ocena: 5,88 (32 głosy)
Wodnikowe Wzgórze
Wodnikowe Wzgórze
Richard Adams

8,02 (999 ocen i 117 opinii)
Wodnikowe Wzgórze
Autor:
Cykl: Wodnikowe Wzgórze (tom 1)
Uniwersalna opowieść o odwadze i woli przetrwania. Klasyka porównywana i stawiana na półkach obok Hobbita Tolkiena i cyklu o Narnii Lewisa. Bez dzieła Adamsa nie byłoby Harry’ego Pottera. Źle się dz...
czytelników: 3903 | opinie: 117 | ocena: 8,02 (999 głosów) | inne wydania: 4

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

4
1270
2856
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (20)

Czytelnicy (1269)

Cytaty tego autora (26)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Dziesięć najlepszych książek według Stephena Kinga

Czytaj cztery godziny dziennie i pisz cztery godziny dziennie. Jeśli nie masz na to czasu, to nie oczekuj, że będziesz dobrym pisarzem – stwierdził kiedyś Stephen King. I żeby nie być gołosłownym, sporządził właśnie listę swoich dziesięciu ulubionych lektur. Wśród nich są m.in. „Władca much” Williama Goldinga i „Krwawy południk” Cormaca McCarthy'ego.


więcej
Nie wszystek umrę

Jak co roku 1 listopada wspominamy pisarzy, poetów, literatów i ludzi kultury, którzy zmarli w minionych miesiącach. Fragmentami Waszych opinii pożegnamy kolejny raz Leonarda Cohena, Wandę Chotomską, Richarda Adamsa, Zygmunta Baumana, Wojciecha Młynarskiego, Janusza Głowackiego, Julię Hartwig i wielu innych.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd