rozwiń zwiń

Nowości i zapowiedzi tygodnia. Co będziemy czytać?

LubimyCzytać LubimyCzytać
09.10.2023

Harlan Coben, Wojciech Chmielarz, Piotr Kościelny, Colson Whitehead, Ruth Ware – to tylko kilka nazwisk autorów książek, które w tym tygodniu ukazują się pod patronatem Lubimyczytać. Na czytelników czekają thrillery i sensacje, wielowątkowe sagi rodzinne i chwytające za serce powieści o miłości. Nie zabrakło również propozycji dla miłośników literatury faktu oraz czegoś dla dzieci!

Nowości i zapowiedzi tygodnia. Co będziemy czytać?

„Rozdroża” Sabina Waszut wyd. Książnica)

Pełna nostalgii saga o rodzinie, w której życie wplotła się burzliwa historia Górnego Śląska.

Rok 1934. Od kilkunastu lat Górny Śląsk podzielony jest między Polskę i Niemcy. Nowa rzeczywistość jest trudna dla mieszkańców, do wielu domów wkrada się bieda. Wszechobecny kryzys dotyka również rodzinę Trauter, która musi przenieść się do popadającego w ruinę domu.

Wchodząca w dorosłość Sophie Trauter powoli oswaja się z nowym miejscem. Jej jedyną odskocznią od obowiązków są spotkania z sąsiadem Władkiem Zaleskim – synem powstańca walczącego o polski Śląsk. Zakochani pobierają się w maju 1939, są pełni nadziei na lepsze i dostatniejsze życie. Pierwszy września rujnuje wszystkie ich plany. Sophie podejmuje pracę w niemieckim urzędzie w Pless, a Władek zostaje zmuszony do walki po obu stronach konfliktu. Oboje mierzą się z własną tożsamością.

Tak zaczyna się wielowątkowa saga rodzinna, inspirowana losami dziadków autorki.

Czy polsko-niemieckie małżeństwo ma szansę przetrwać? Czy lata powojenne będą dla nich łatwiejsze? Nowe wydanie "Rozdroży" – debiutanckiej serii Sabiny Waszut.

„Nowy świt” Magdalena Wala (wyd. Książnica)

Jesień 1945 roku. Polacy zajmują Prusy Wschodnie, a dla ich mieszkańców rozpoczyna się czas wysiedleń.

Amalia wydostała się z bydlęcego wagonu, którym wywożono Niemców i Mazurów na zachód. Udało się to dzięki interwencji Piotra – mężczyzna skłamał, że są małżeństwem. Kobieta rozpoczyna więc nowe życie, podając się za żonę Polaka. Rozdarta między miłością do mężczyzny a miłością do rodziny, zadręcza się niepokojem o przebywającą w Niemczech córeczkę oraz pozostawioną w Schönwalde siostrę.

Komuniści, którym udaje się przejąć władzę w Polsce, dążą do weryfikacji narodowościowej autochtonów, co sprawia, że nie jest łatwo być Mazurką w powojennym świecie. Życie byłoby prostsze, gdyby Amalia zadeklarowała polską narodowość, do czego namawia ją ukochany.
Jakich wyborów dokona? Czy zobaczy jeszcze córkę? I czy zdołają z Piotrem ocalić łączące ich uczucie?

Finałowy tom przejmującej serii Magdaleny Wali.

„Tożsamość” Robert Wysokiński (wyd. Novae Res)

Największe zło wysługuje się naiwnością.

Opinią publiczną w Stanach Zjednoczonych wstrząsa seria brutalnych morderstw. Ofiarami padają całe rodziny, a zabójca nie oszczędza nawet małych dzieci. Na miejscu zbrodni sprawca zostawia zawsze swoisty podpis – bilet autobusowy i zagadkowy rysunek ludzika wykonany krwią ofiar. Policja jest bezradna: wszystkie tropy zdają się prowadzić donikąd.

Kilka miesięcy później w niewyjaśnionych okolicznościach znikają młode kobiety. Zaginionych nic ze sobą nie łączy, żyją w różnych częściach kraju i brakuje jednoznacznego klucza, według którego padają ofiarami porywacza.

Czy to możliwe, by za wszystkim stała jedna osoba? Czy te zdarzenia mają coś wspólnego z wcześniejszymi krwawymi zabójstwami? Agenci FBI z Tomem Vesuvio na czele muszą wykorzystać wszystkie możliwe sposoby, by namierzyć sprawcę. Przekopując stosy policyjnych dokumentów, w końcu natrafiają na pewną nietypową zbieżność, która przykuwa ich uwagę. Wkrótce okaże się, że w tej sprawie nic nie jest oczywiste, a ofiara i oprawca lubią zamieniać się miejscami…

„Niesamowita Betty” Reese Witherspoon (wyd. Wilga)

Niesamowita Betty zawsze była czymś zajęta… nawet jako niemowlę. Dziewczynka nigdy się nie nudzi, ponieważ ma milion pomysłów na minutę. Razem z przyjaciółmi i ukochanym psem Frankiem przeżywa mnóstwo zabawnych, lecz także pouczających przygód.

Do Betty przyjeżdża jej przyjaciółka Mae. Coś jednak nie pozwala dziewczynce w pełni się z tego cieszyć. Kiedy Betty przytula Franka, zdaje sobie sprawę, że ten bardzo potrzebuje kąpieli. O nie, Mae nie może zobaczyć najbardziej śmierdzącego psa na świecie! Ale wykąpanie Franka okazuje się trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Kiedy wszystko wydaje się walić, Betty z pomocą Mai dowiaduje się, że dzięki wytrwałości, pracy zespołowej i jednemu świetnemu pomysłowi może osiągnąć wszystko.

„Szymek” Piotr Kościelny (wyd. Czarna Owca)

Opowieść o nietolerancji, strachu i odmienności. Szare ulice miasta, brud, przemoc i młody chłopak szukający swojego prawdziwego ja.

Wrocław, początek lat dziewięćdziesiątych. Piętnastoletni Szymon Dąbrowski popełnia samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Sprawa zostaje umorzona. Kilka dni później jego starszy brat Tomek także decyduje się na radykalny krok i skacze z dachu wieżowca. Wtedy prokuratura wszczyna śledztwo. Piotr Żmigrodzki – policjant borykający się z problemem alkoholowym i demonami przeszłości – stara się ustalić przyczyny takiego postępowania braci. Komisarz kilka lat wcześniej popełnił błąd, który doprowadził niewinnego człowieka przed oblicze kata, co odcisnęło piętno na jego psychice. Do wydziału trafia młody policjant. Razem z doświadczonym komisarzem zaczynają powoli odkrywać okoliczności śmierci Dąbrowskich.

Czy śledczym uda się ustalić, co było powodem decyzji nastolatków? Czy osoby winne samobójczej śmierci braci poniosą karę? Czy przeszłość ponownie da znać o sobie?

„Kobieta z kabiny dziesiątej” Ruth Ware tłumaczenie: Anna Tomczyk (wyd. Czwarta Strona)

Lo Blacklock, dziennikarka pisząca dla magazynu podróżniczego, właśnie otrzymała zlecenie życia: tydzień na luksusowym, kameralnym rejsie.

Niebo jest czyste, wody spokojne, a współpasażerowie przemili, gdy ekskluzywny statek wycieczkowy Aurora rozpoczyna swój rejs po malowniczym Morzu Północnym. Początkowo pobyt Lo jest przyjemny: kabiny są wygodne, kolacje doskonałe, a goście eleganccy. Jednak po tygodniu na pokładzie zaczyna wiać mroźny wiatr, niebo szarzeje, a Lo staje się świadkiem czegoś, co może opisać jedynie jako mroczny i przerażający koszmar: widzi, jak kobieta zostaje wyrzucona za burtę.

Ale wszyscy pasażerowie są bezpieczni, więc statek płynie dalej, jakby nic się nie stało.

Pomimo desperackich prób Lo, by przekazać, że coś poszło bardzo, bardzo źle...

„The Mysterious Hunk” Kornelia Pierz (wyd. Jaguar)

Fenomen Wattpada – ponad 4 miliony odsłon!

Jak wkurzyć szkolnego przystojniaka?

Haley Moore nałogowo czyta książki, ciągle poprawia spadające z nosa okulary, a priorytetem jest dla niej nauka. Nie interesują ją wieczne imprezy drużyny koszykówki ani szkolne awantury. Jest samotna, ale cieszy ją fakt, że nikt nie zwraca na nią uwagi. Niewiele osób zna jej imię, a co dopiero miałoby rozmawiać z nią o czymś innym niż pomoc na sprawdzianie. Jest anonimowa.

Cameron Sanders to chłopak, na którego widok mdleje cała żeńska część szkoły. Idąc korytarzem, wzbudza respekt pierwszoklasistów, podziw u kumpli i zachwyt cheerleaderek, a jego perskie oko potrafi zwalić z nóg. Robi, co chce, a każda dziewczyna – niezależnie od ilości wylanych łez – wraca do niego jak bumerang. Nikt nie wie nic o jego prywatnym życiu, bo Cameron o nim nie opowiada. Potrafi być anonimowy.

Oto historia zderzenia dwóch tak bardzo odmiennych światów.

„Zwykła przyzwoitość” Wojciech Chmielarz (wyd. Marginesy)

Kiedy bohater wraca do domu na warszawskich Włochach, w którym wynajmuje pokój, spotyka tam dwóch bandziorów. Mężczyźni grożą panu Henrykowi, właścicielowi domu, więc Bezimienny staje w jego obronie. Ale kiedy w wyniku kolejnego zastraszania starszy mężczyzna trafia do szpitala, bohater uznaje, że miarka się przebrała. I w ten sposób wkracza w sam środek wielkiej afery związanej z rynkiem nieruchomości, nielegalnym przejmowaniem mieszkań i niebotycznych chwilówek branych na nieświadomych niczego ludzi. Przeciwko sobie ma bezwzględnych gangsterów, którzy nie cofną się przed niczym, żeby dopiąć swego. Ale jeszcze groźniejsi są ludzie, którzy stoją w ich cieniu.

Do walki Bezimienny nie staje sam. W próbie rozbicia szajki pomogą mu Aldona, bratanica pana Henryka, komornik i grupa aktywistów. Po raz kolejny brutalna siła i przemoc przestępców zderzą się z umiejętnościami walki i dedukcji bezimiennego bohatera.

„Szlak umrzyka” Larry McMurtry tłumaczenie: Marek Król (wyd. Vesper)

Rok 1842

Augustus McCrae i Woodrow Call - pełni werwy i entuzjazmu młodzieńcy wstępują w szeregi słynnych "Strażników Teksasu" gdzie czeka ich brutalna konfrontacja z rzeczywistością. Ich dowódca jest skrajnie nieodpowiedzialny i nieudolny, ich towarzysze broni to w większości zgraja nieudaczników, Indianie z plemienia Komanczów pod wodzą Buffalo Humpa oraz bandy Meksykanów nie pozostawiają wątpliwości kto rządzi na pograniczu, a jeśli dodamy do tego koszmarne warunki życia w dziczy, krwiożercze niedźwiedzie i jadowite węże - mamy prosty przepis na katastrofę. Gus i Call nie poddają się jednak i raz za razem dają się porwać niebezpiecznej przygodzie.

„Kurczab. Szpej, szpada i tajemnice. Niezwykłe życie Janusza Kurczaba” Wojciech Fusek, Jerzy Porębski (wyd. Agora)

Los bawił się nim okrutnie. Stworzył go Polakiem i obdarzył seksualnością, która nie ułatwiała życia. W dzieciństwie, które przypadło na najokrutniejszą z wojen, zabrał mu ojca i okaleczył dłoń pozbawiając kluczowego palca tak potrzebnego wspinaczowi.

Janusz Kurczab - wspinacz, instruktor i trener alpinizmu, narciarz, wybitny szermierz (olimpijczyk i 17-krotny mistrz Polski w szpadzie). Autor nowych dróg w Tatrach i Alpach, odkrywca, zdobywca, najwybitniejszy – obok Zawady – kierownik narodowych ekspedycji w góry najwyższe. Dziennikarz, redaktor naczelny „Taternika”, pisma ze stuletnią tradycją, autor górskich książek reportażowych i monografii. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodzony Super Kolosem za całokształt działań górskich oraz innymi prestiżowymi nagrodami.

A jednak coś sprawiło, że Janusz Kurczab nie jest wymieniany jednym tchem ze wspinaczami złotej ery polskiego himalaizmu, jak Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Andrzej Heinrich, Leszek Cichy, Wojciech Kurtyka czy ciut młodszy Artur Hajzer. Wszyscy oni byli jego kolegami, z wieloma się wspinał, kilku uczył wspinaczki.

Dlaczego najwybitniejszy obok Andrzeja Zawady lider narodowych wypraw w góry najwyższe nie jest nawet w połowie tak popularny jak kierownik przełomowej zimowej wyprawy na Everest? Odpowiedzi na te pytania szukają autorzy książki Wojciech Fusek i Jerzy Porębski, duet doskonale znany miłośnikom górskiej literatury, odpowiedzialny za takie publikacje jak „Lekarze w górach”, „Polskie Himalaje”, czy „GOPR. Na każde wezwanie”.

„Ziemianki. Co panie z dworów łączyło z chłopkami” Marta Strzelecka (wyd. Marginesy)

Postępowe dobrodziejki czy strażniczki patriarchatu?

Szkoła w Nałęczowie, działająca w pierwszej połowie XX wieku, wpisuje się w ostatni rozdział historii polskiego ziemiaństwa. W prowadzonej przez ziemianki placówce nauczano kobiety z różnych klas – choć w założeniu przede wszystkim chłopki – fachowego prowadzenia gospodarstwa.

Marta Strzelecka rozmawia z rodzinami nauczycielek pracujących niegdyś w nałęczowskiej szkole oraz z dziećmi i krewnymi absolwentek, zgłębia archiwa, międzywojenną prasę, prace naukowe i zastanawia się, jak układały się relacje między ziemiankami i chłopkami i jakie znaczenie miały starania pań z dworów, by zbliżyć do siebie włościanki.

„Ziemianki”opisują, jak rozwijał się system edukacji kobiet w Polsce, jak zmieniało się postrzeganie roli pani domu, osoby wolnej i samodzielnej, oraz jak w ówczesnej rzeczywistości kobiety wspierały się wzajemnie. I jak dużo my, w kolejnych pokoleniach, możemy mieć wspólnego z tamtymi córkami, żonami, partnerkami czy kobietami wybierającymi życie bez mężczyzn.

Opowieść o dawnych podziałach klasowych i wyboistej drodze do emancypacji.

„Alfred Wiewiór i skradziona dynia” Agnieszka Stelmaszyk (wyd. Wilga)

W biurze słynnego detektywa Alfreda Wiewióra zjawia się hodowca dyń pan Artur Bławatek.

Mężczyzna od lat wygrywa niemal wszystkie konkursy na najdorodniejszą dynię. Pan Bławatek ma jednak wielki problem: ktoś zaczął wykradać dynie z jego działki. Alfred wraz z przyjaciółmi, Maćkiem Jeżem i Stefanem Dzikiem, podejmują się nie lada wyzwania: ochrony ostatniej pozostałej w ogrodzie dyni oraz ustalenia, kto stoi za kradzieżami. Pełni nadziei na powodzenie misji nie spodziewają się, jakie niespodzianki czekają na nich na terenie ogródków działkowych „Modraczek”.

„Wszystkie twoje ślady” Maja Kołodziejczyk (wyd. Ale!)

Elektryzujący świat amerykańskich lat 80. i akademicki klimat, w których rodzą się pierwsze prawdziwe przyjaźnie i miłości.

Większość życia Adama wypełniały ból i samotność. Pożar zabrał mu matkę, oszpecił ciało i odizolował od siostry Eve. Chłopak został adoptowany przez małżeństwo Williamsów z Ohio, które potrzebowało go jedynie do pomocy na farmie. Nie potrafił odnaleźć się jednak w małej społeczności. Jego codziennością były ciężka praca, nauka i powtarzalny rytm dnia.

Nie widział szansy na poprawę swojego losu, aż nadszedł dzień, który zmienił wszystko. Po nagłej śmierci ojczyma osiemnastoletni już Adam dziedziczy spory majątek. Pieniądze ze sprzedaży ziemi przeznacza na jeden cel, chce odnaleźć Eve. Po nieskutecznych próbach skontaktowania się z siostrą postanawia podążyć jej śladami. Wyrusza w daleką podróż na Florydę, gdzie rozpoczyna studia na artystycznej uczelni.

Tam poznaje trzech chłopaków, którzy deklarują pomoc w poszukiwaniach. Wśród nich jest charyzmatyczny Vincent. Popularny motocyklista z gitarą i hipnotyzującym głosem nie przypomina chłopaków z małej miejscowości w Ohio. Początkowa fascynacja zaczyna przeradzać się w uczucie, które przeraża Adama. Nie wie też, że Vincent skrywa pewien sekret.

Serce nie ustaje” Grégoire Bouillier (wyd. NOWE)

Kim była modelka słynnego domu mody Fath, która w wieku 64 lat popełniła w swoim paryskim mieszkaniu samobójstwo przez zagłodzenie, prowadząc przez 45 dni dziennik agonii? Jej zmumifikowane zwłoki odkryto dopiero 10 miesięcy później, w sierpniu 1985 roku.

Grégoire Bouillier podjął niezwykłą próbę ujawnienia pełnego tajemnic losu Marcelle Pichon w powieści, która jest imponującą podróżą w czasie i przestrzeni. Dokumentalistyka przeplata się tu z fikcją, hipotezy śledczych z grą wyobraźni narratora, wątek detektywistyczny z autobiograficznym i autotematycznym, a humor, ironia i spontaniczny język mówiony dopełniają czytelniczej uczty. Okazuje się, że nic w życiu nie jest zwyczajne i przypadkowe, a literatura ocala życie przed anonimowością i rutyną.

Powieść znalazła się w finałowej ósemce Nagrody Goncourtów 2022, zdobyła wyróżnienie „Polski wybór Nagrody Goncourtów”, Prix André Malraux 2022 oraz Prix Honoré de Balzac 2023. Tygodnik „l’Obs” umieścił ją na liście najważniejszych tytułów 2022 roku.

„Reguły gry” Colson Whitehead tłumaczenie: Robert Sudół

Gorzko-zabawna historia człowieka wkraczającego – nie do końca z własnej woli – do świata kanciarzy, szemranych typów, złodziei starej daty i bezlitosnych zabójców.

Opowieść o Nowym Jorku przeżywającym głęboki kryzys – ogarniętym chaosem i zalanym śmieciami skorumpowanym mieście, w którym trzeba mieć strategię, żeby przetrwać.

Jest rok 1971. Ray Carney, właściciel sklepu meblowego na Harlemie, zostawił za sobą przeszłość związaną ze skokiem na sejf pewnego hotelu. Jego legalny interes kwitnie, dzieci rosną, a czasy, gdy przewoził skradzione towary, minęły bezpowrotnie. Tak mu się przynajmniej wydaje, dopóki córka May nie prosi go o zdobycie biletów na koncert The Jackson 5.

Jest ktoś, kto mógłby mu w tym pomóc: Munson, znajomy policjant z dawnych czasów – gość, który potrafi załatwić absolutnie wszystko. Tylko że nie robi tego za darmo. Gdyby Carney znał cenę, jaką przyjdzie mu zapłacić za przysługę Munsona, pewnie zastanowiłby się dziesięć razy, zanimby go o nią poprosił.

Jeśli ktoś może wyratować Carneya z opresji, to tylko stary znajomy Pepper, twardziel, który zrobi wszystko… ale zgodnie z kodeksem swojego świata.

„Za wszelką cenę” Harlan Coben tłumaczenie: Robert Waliś

Najnowsza powieść Harlana Cobena – arcymistrza współczesnego thrillera.

David i Cheryl Burroughs wiedli idealne życie, kiedy wydarzyła się tragedia. Od tamtej straszliwej nocy minęło już pięć lat, a Cheryl ponownie wyszła za mąż. David odsiaduje wyrok dożywocia w więzieniu o zaostrzonym rygorze za brutalne zabójstwo ich syna. Właśnie okazało się, że chłopiec żyje.

Teraz David ma tylko jeden cel: odnaleźć syna, oczyścić własne imię i odkryć prawdę o tym, co wydarzyło się tamtej tragicznej nocy.

„Jej wysokość kurtyzana” Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Złota era paryskiego półświatka. Świadome siebie kobiety bezlitośnie podbijają męskie serca i gromadzą fortuny. Kim jest największa z nich? Ta, która rzuciła wyzwanie mieszczańskiej moralności, uciekła z moskiewskich slumsów i została paryską kurtyzaną, właścicielką trzech pałaców oraz kolekcjonerką biżuterii wartej miliony?

Oto pasjonująca fabularyzowana biografia La Païvy – wielkiej mistyfikatorki, kobiety, nieznającej granic kłamstwa, córki biednego tkacza, który w jej opowieściach stawał się przemysłowcem a nawet bankierem. Snując marzenia o majątku, sławie i poważaniu, pokonywała kolejne przeszkody, nie mając żadnego wsparcia poza własną dumą i pragnieniem wejścia na szczyt. Swój wiek i pochodzenie osnuła tajemnicą, a niepewność ukryła za fasadą władczości oraz zdecydowania. Jej największymi atutami były: błyskotliwa inteligencja, niezłomna wola, nieograniczona energia i seksapil. Zdobyła majątek i wpływy, a pałac, który zbudowała jest do dziś jednym z najpiękniejszych w Paryżu. Epatowała nadmiarem klejnotów, drogimi powozami, wzbudzającymi zazdrość najlepszymi końmi. Mówiono, że ma piękne ciało bez duszy, że jest chłodna niczym marmur, ale mężczyźni płacili krocie za możliwość spędzenia z nią nocy. Wymagała od nich akceptacji, powagi i zachwytów, bo utwierdzały ją w poczuciu osiągniętego sukcesu. Żyła z miłości, być może nigdy jej nie doświadczając – oto La Païva!

 

[zb]


komentarze [16]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Daybyday 12.10.2023 15:10
Czytelniczka

Kurczab. Szpej, szpada i tajemnice. Niezwykłe życie Janusza Kurczaba interesuje mnie chyba najbardziej. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
librarian_pl 12.10.2023 13:01
Czytelniczka

Wiele ciekawych nowości, będzie co czytać i kupować ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnieszka Żelazna 12.10.2023 07:44
Czytelniczka

Uwielbiam książki Magdaleny Wali i Małgorzaty Adamczyk - Gutowskiej i z pewnością za jakiś czas je przeczytam. Czekam również  na recenzencki egzemplarz książki "Kurczab", która powinna już niedługo do mnie dotrzeć. Jednak z największą niecierpliwością oczekuję na premierę Joanny Jax  Powiew nadziei

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Powiew nadziei
Cleopatrapl 10.10.2023 13:35
Czytelniczka

Zaryzykuje 
Serce nie ustaje

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Serce nie ustaje
AINA 10.10.2023 12:22
Czytelniczka

Rozdroża, Reguły gry, Serce nie ustaje

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
FioletowaRóża 09.10.2023 19:10
Czytelniczka

"Tożsamość" i "Zwykła przyzwoitość"- super propozycje:))) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jousna 09.10.2023 18:13
Czytelniczka

"Szymek", "Nowy świt" i "Rozdroża" już u mnie na półce. Bardzo chętnie przeczytałabym jeszcze inne z prezentowanych  😀

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnieszka Szajda 09.10.2023 16:56
Bibliotekarka

Ja przeczytałam "Szymka" i bardzo polecam. Polecam również książkę, której tutaj nie ma a premierę ma również za 2 dni - zbiór opowiadań  Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór. Chętnie przeczytam jeszcze najnowszego Cobena, Chmielarza i książkę o Kurczabie. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór
Krzysztof Gromadzki 09.10.2023 16:43
Czytelnik

Z zaprezentowanych w artykule książek najbardziej zaciekawiły mnie "Serce nie ustaje", "Reguły gry" i "Jej wysokość kurtyzana". Jednak 11 października będą miały swoją premierę aż trzy tytuły, na które bardzo długo czekam. Są to "Błazen - wielki mąż" Józefa Hena o Tadeuszu "Boyu" Żeleńskim, "Rzym to ja" Santiago Posteguillo o Juliuszu Cezarze oraz książka Sławomira...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Cleopatrapl 10.10.2023 13:44
Czytelniczka

To może zaczekam aż przeczytasz Serce nie ustaje, bo 60 zł za w sumie nie wiadomo co, to szkoda zapłacić. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Krzysztof Gromadzki 10.10.2023 14:02
Czytelnik

To, że książka mnie zaciekawiła, jeszcze nie znaczy, że na pewno ją kupię. Z każdą premierą jest tak samo. Książka jest kotem w worku i nigdy nie wiadomo, czego się po niej spodziewać. Choć akurat "Serce nie ustaje" ma dosyć dobre oceny i przynajmniej w opisie ciekawą fabułę. Dzisiaj dojechała do mnie książka Leśniewskiego o Kościuszce. Przeczytam, ocenię, może nawet...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Anna-Maria 09.10.2023 12:06
Czytelniczka

Chętnie przeczytałabym najnowszą powieść Małgorzaty Gutowskiej- Adamczyk  Jej wysokość kurtyzana Ziemianki. Co panie z dworów łączyło z chłopkami

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Jej wysokość kurtyzana  Ziemianki. Co panie z dworów łączyło z chłopkami