Okładka książki The Mysterious Hunk Kornelia Pierz
Wattpad

Przeczytane 1437 Opinie 173 Oficjalne recenzje 104

Wyróżniona opinia i

Książki 1829 Opinie 991

Emocje jak na grzybach. Ubieranki, malowanki, ciuszki, imprezy, ciągłe przewracanie się i idiotyczne zachowania głównej bohaterki- to tak w dużym skrócie. Kilka drętwych dialogów i nagle wielka miłość, która w sumie nie wiadomo z czego się urodziła. Dla mnie książka beznadziejna, męcząca, bez jakiegokolwiek sensu i przesłania.

Książka bardzo mi się podobała i była bardzo ciekawa lecz były czasem takie momenty że miałam ochotę już tego nie czytać.Polecam bardzo fajna młodzieżówka 💗

„The Mysterious Hunk” - książka, która zaciekawiła mnie swoim opisem. Główna bohaterka to książkara, która nosi okulary (jak ja jeszcze miesiąc temu),jest nieśmiała i pomocna. Lubie utożsamiać się z głównymi bohaterami dlatego i tutaj to miało miejsce. Okładka tulącej się dwójki zakochanych również uwiodła moje serce. Jest to książka typu Enemies to lovers. Główna bohaterka czyli Haley oraz główny bohater Cameron od początku nie pałają sympatią do siebie ale z czasem to się zmienia. Czytając można wyczuć vibe książek oraz filmów amerykańskich w stylu szkoła, rywalizacja o faceta, szara myszka staje się wyzwolona. Więc jeśli lubisz książki w których są takie wątki to idealna książka dla Ciebie. Czyta się ją bardzo przyjemnie, ja szczerze polecam z ciepłą herbatą i jakimiś ciasteczkami do tego. Mnie nie zawiodła - uśmiechałam się, śmiałam, płakałam, wkurzałam - czyli wywoływała u mnie emocje co cenię w książkach.

#premieraksiążki

@wydawnictwojaguar

🤩Kornelia Pierz
@twentymilliondollars_autorka

#Recenzja

Takie książki jak ta to mogę czytać bez końca.......
Historia jaką poznałam pokazuje jaki świat ,wśród młodzieży jest naprawdę.
Z czym trzeba się mierzyć i z czym borykac ,aby zaznac trochę szczęścia i odnaleźć się w świecie pełnym nienawiści ,zawiści ,przykrości co trzeba przejść.
Ta książka pokazuje by się nie poddawać, przeć do przodu .
Silne osobowości zdominowaly ta książkę boleśnie uświadamiając innym, że muszą wytrwać.
Książka napisana jest do młodszych czytelnikow ,ale warto wiedzieć jak całkowicie inaczej jest postrzegany teraz świat z jakimi problemami muszą sie mierzyc i jak sobie z tym radzą .
Autorka płynnie i spójnie przechodzi z rozdziału na rozdział kolejne wątki zazębiają się tworząc całość.

Cieszę się że mogę dzielić się z Twoim szczęściem i przeczytać Twoja pierwsza książkę ,która jest tak dojrzała i pełna tajemnic , czytając ją jestem dumna z ciebie. Życzę kolejnych książek pełnych pasji i przesłania.

#premieraksiążki

@wydawnictwojaguar

🤩Kornelia Pierz
@twentymilliondollars_autorka

#Recenzja

Takie książki jak ta to mogę czytać bez końca.......
Historia jaką poznałam pokazuje jaki świat ,wśród młodzieży jest naprawdę.
Z czym trzeba się mierzyć i z czym borykac ,aby zaznac trochę szczęścia...

Haley Moore i Cameron Sanders, czyli szkolna kujonka i bad boy to główni bohaterowie tej młodzieżówki. Motyw przyciągających się przeciwieństw jest często spotykany w powieściach młodzieżowych, co wyróżnia tę historie❓
Już po przeczytaniu paru pierwszych stron odetchnęłam z ulgą, bo zarówno styl jak i język autorki są na poziomie. Momentami historia dłużyła się ze względu na szczegółowe opisy codziennych czynności – całkowicie zbędne, ja oczywiście nieco bym ją odchudziła. Nie ma tu wielkich dylematów, ani zawiłości, ale czyta się szybko. To co zdecydowanie działa na korzyść to fakt, że bohaterowie mają przeszłość i swoje tajemnice, i to one ich definiują. Produkt finalny jest inny, niż to co dostajemy na początku i to mi się podobało w tej historii.
Młodzieżówki rządzą się swoimi prawami i oceniam je najczęściej porównując je ze sobą, ta wypada całkiem nieźle. Powieść z motywem hate to love, która zdecydowanie może się spodobać młodszym czytelnikom!💜

Szczerze mówiąc czytając tę książkę zaczęłam się nudzić po jakiś 30%, ale stwierdziłam, że żeby ocenić tak nisko musze doczytać do końca. Daje książce 4 co moim zdaniem i tak jest dość wysoko jak na to co przeczytałam.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy: już po trzech rozdziałach wiedziałam, że książka jest napisana przez polkę(przy pobieraniu książki z legimi nie rzuciło mi się w oczy nazwisko) która w stanach, a tym bardziej w amerykańskiej szkole nigdy nie była i nie zadała sobie na tyle trudu żeby zainteresować się tematem, a całą wiedze o USA czerpie z komedii romantycznych z lat 2000-2010. Wszystkie utarte schematy jakie są w filmach o amerykańskich high school tutaj znajdziecie: cała szkoła zapatrzona w grupę sportowców i dziewczyny sikające na ich widok, wredne znęcające się cheerleaderki, kujonka która po zdjęciu okularów nagle okazje się piękna i wiele innych. W zasadzie autorka chciała zmieścić każdy stereotyp jaki pojawił się w filmach przez ostatnie 20 lat.
Po drugie książka ma 450 stron z czego dialogów jest może z 100 stron łączenie? Książka jest wypchana zbędnymi opisami, które kompletnie nic nie wnoszą do fabuły. Znajdziemy tam mnóstwo szczegółowych opisów ubrań, otoczenia, pogody, boiska a nawet jedzenia podawanego na stołówce tylko po to żeby na końcu się rozczarować, że większość tych informacji nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
Po trzecie w książce jest tak dużo postaci, że w połowie straciłam rachubę kto jest kim. Są opisane przyjaciółki, koleżanki, koledzy z drużyny, kuzynki, ciotki i milion przypadkowych osób, ale hitem było jak nagle w jednym rozdziale pojawiła się koleżanka koleżanki głównej bohaterki która nigdy wcześniej, ani później nie została nawet wspomniana.
Po czwarte coś co mnie najbardziej denerwowało w książce to stereotypy i to uważam, że bardzo złe i krzywdzące. Szczególnie wśród postaci kobiecych nie było nikogo którego dałoby się polubić. Mamy przedstawioną typową wredną cheerlederkę, która się nad wszystkimi znęca, buntowniczkę która jest dla wszystkich chamska w zasadzie bez powodu, troszeczkę głupiutką dziewczynę która cały czas się w kimś zakochuje, nową koleżankę która zakochuje się w chłopaku i łazi za nim tak długo, aż on łaskawie na nią spojrzy. A najgorsza ze wszystkich jest główna bohaterka, która powoduje że przez książkę jeszcze ciężej przebrnąć. Dziewczyna jest spokojna, dobrze się uczy i stroni od imprez i jak przystało na każdą porządna amerykańską kujonkę musi dawać sobą pomiatać każdej napotkanej osobie, potykać się o własne nogi i być beznadziejna z każdego sportu na świecie. Nie ma za grosz asertywności i tak naprawdę można ją przekonać do zrobienia czegokolwiek. Dodatkowo dziewczyna jest jakaś zaburzona bo podczas każdej rozmowy która jest niekomfortowa zaczyna uciekać (wtf) myślałam, że ten watek będzie prowadziła do jakieś traumy z przeszłości, ale nie niestety kolejne rozczarowanie. Większość jej zachowań powodowało, że musiałam odłożyć książkę bo miałam głębokie poczucie zażenowania.
Więź między bohaterami wzięła się chyba z powietrze bo po tych kilkunastu dialogach, które przewinęły się przez całą książkę nie dało się wyczuć między nimi chemii. W zasadzie sami bohaterowie chyba też tego nie czuli bo praktycznie nie spędzali ze sobą czasu.
Podsumowując dałabym 2 gwiazdki gdyby nie fakt, że to książka dla młodzieży, a ja już jestem trochę starsza więc jedną dodała za to, mimo to że wzorce, szczególnie damskie, przedstawione w tej książce są tragiczne i na pewno nie poleciłabym czegoś takiego młodszej siostrze albo kuzynce. Drugą za zakończenie które muszę przyznać że mnie zaskoczyło, ale mam nadzieję, że nie będzie drugiej części i Cameron uratuje się przed tym związkiem :)

Na półkach: , , , , , , , ,

Książkę tą kupiłam, by wykorzystać moją kartę do Empiku. Do czytania podeszłam z dużym entuzjazmem, ale czy ta książka rzeczywiście jest taka dobra? Może i to typowy romans między cichą, grzeczną dziewczyną a typowym bad boyem, ale przy tej książce bawiłam się naprawdę dobrze. Główna parę dało się lubić, podobnie jak resztę bohaterów, fabuła zaś wciągneła mnie. Książka ta obok "My beloved monster" stanowi jedną z moim zdaniem najciekawszych wattpadowych historii, jakie przyszło mi poznać.

🌿 RECENZJA 🌿
"Najważniejsze jest to, żeby z powodzeniem zabliźnić te psychiczne rany, bo tych fizycznych z pewnością będziesz mógł się kiedyś pozbyć."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwojaguar

Szkolne życie bywa nieprzewidywalne, zaskakujące i bardzo interesujące. Haley to szara myszka, kochająca książki, unikająca kłopotów jej przeciwieństwem wydaje się Cameron, szkolny przystojniak, który wzbudza respekt wśród innych a dziewczyny wzdychają na jego widok. Ich drogi dotychczas się nie przecinały, ale właśnie nadszedł czas wielkich zmian. Dwa przeciwieństwa, zupełnie odmienne charaktery i wydawałoby się totalnie niepasujące do siebie osoby, mimo zwad i problemów, zaczną stopniowo coraz bardziej nadawać wspólnym językiem.

Każde z dwojga głównych bohaterów wiodło wydawałoby się całkiem inne życie. Jednak im bliżej ich poznajemy, tym różnice zaczynają się zacierać, a podobieństwa stają się bardziej widoczne. Cameron i Haley przechodzą zmiany, które początkowo widoczne są wyłącznie dla nich. Ich perypetie będą pasmem niekiedy zabawnych, bardzo emocjonalnych i zaskakujących wydarzeń. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i zdecydowanie jest ona dla młodszego pokolenia, choć i mi sprawiła wiele radości.

🌿 RECENZJA 🌿

Współpraca reklamowa z @wydawnictwojaguar

Zdaje się, że „The Mysterious Hunk” to typowa książka o szarej myszce i popularnym chłopaku i choć może faktycznie momentami możemy odczuć ten sam schemat co u książek tego typu, to ta historia jest jednak inna. Choć nie jest to również zadziwiająco wspaniała książka, to zaskoczy was nie raz, szczególnie na zakończeniu i wywoła falę emocji.

Książka mi się spodobała, przyjemnie się ją czytało i była to naprawdę fajna przygoda. Autorka ma super styl pisania i potrafi zaciekawić czytelnika, przelać na niego emocje i wciągać w fabułę. Nic nie dzieje się za szybko, ani za wolno, akcja jest ciekawa i płynie w swoim tempie, który jest wystarczający.

Bohaterowie zostali dobrze wykreowani i bardzo ich polubiłam, Haley czyta książki, a od imprezy zdecydowanie bardziej woli zostać w domu i się pouczyć. W szkole jest duchem, mało kto, a wręcz praktycznie nikt jej nie zna, ale anonimowość jej pasuje.

Cameron za to jest przystojny, każda dziewczyna mogłaby być jego, gdyby tylko kiwnął palcem. Można by rzec, że jest gwiazdą tej szkoły. Ma szacunek u każdego, każdy go lubi, a wszystkie dziewczyny mdleją na jego widok. Jednak nikt nie wie o jego prywatnym życiu.

Jak więc dzieję się to, że te dwie różne od siebie osoby wpadają na siebie i zaczyna łączyć ich coś innego oprócz wspólnego budynku szkoły, do którego uczęszczają?

Tego dowiecie się już czytając „The Mysterious Hunk”, moje polecenie maciez więc to już od was zależy czy po nią sięgniecie!

Książka mi się spodobała,...

Haley Moore jest typową kujonką. Kocha książki, nosi okulary i nic nie jest dla niej ważniejsze od nauki. Nie jest zainteresowana imprezami ani awanturami. Cieszy ją fakt, że nikt nie zwraca na nią uwagi i mało kto zna jej imię. Nikt też nie rozmawia z nią, jedynym wyjątkiem jest sprawdzian. Jest ona zupełnie anonimowa. Cameron natomiast jest tym popularnym chłopakiem, do którego wzdycha każdą dziewczyna w szkole. Robi co chce, nie przejmując się zdaniem innych. Ma masę znajomych, jednak nikt nic nie wie o jego prywatnym życiu. Historia ta pokazuje zderzenie dwóch różnych światów.

Nie miałam wcześniej okazji, aby przeczytać tą książkę na wattpadzie, ale słyszałam o niej naprawdę masę opinii. W większości były one naprawdę pozytywne, jednak ja osobiście muszę powiedzieć, że się zawiodłam. Bardzo ciężko mi się ją czytało, całość zajęła mi ponad dwa tygodnie, gdzie z reguły czytam książkę w jeden do trzech dni.

Jeśli chodzi o samą treść to była ona po prostu okej. Było kilka fajnych momentów, natomiast nie wzbudzała ta książka we mnie większych emocji. Niektóre sceny były mocno przesadnie opisane, wręcz zbędnie. Owszem rozumiem zamysł, ale moim zdaniem lepiej by było gdyby książka miała trzysta zamiast pięciuset stron i mniej opisów scen.

Przesadnie też były opisane niektóre reakcje Haley, ale to jestem w stanie zrozumieć ze względu na jej charakter. Cameron chyba najbardziej przypadł mi do gustu. Uważam, że jest on najlepiej napisany, jego postać ma najciekawszy charakter. Generalnie dosyć ciekawie się czytało o jego zagadkowym życiu.

Styl pisania jest okej. Naprawdę to słowo najlepiej go opisuje, bo nie mogę powiedzieć, że czytało się tą książkę okropnie, ale też nie miałam takiego wow. Całość oceniłabym na 3.8, bo książka ta jest na pewno lepsza od przeciętnej, natomiast nie mogę jej też zaliczyć do moich faworytów.

• Literatura młodzieżowa
  • Młodzieżówki