rozwiń zwiń

SQN Charytatywnie: Wszyscy razem

Średnia ocen

                7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
94 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
262
76

Na półkach: ,

Antologia SQN na WOŚP to już takie moje must have co roku. I rok w rok zaskakuje pozytywnie. Choć wydanie ma szczytny cel, to opowiadania wcale nie są wesolutkimi historyjkami z happy endem. Wręcz przeciwnie. Czasem aż się zastanawiam, czy wytyczne do tych tekstów dla autorów nie zawierają w sobie jakichś mrocznych rozporządzeń :)

A na pokładzie w tym wydaniu:

"Wszyscy razem" Katarzyny Czajki-Kominiarczuk - opowiadanie dreszczem przebiegające po plecach, bo całkiem prawdopodobne i przerażające.

"Szwedzkie porządki pośmiertne" czyli doza Witkacego od Boskiej Jadowskiej. W jej stylu, mimo zbrodni jedno z lżejszych opowiadań w tomie.

"Modlitwy do strzaskanego kamienia" Jakuba Małeckiego czyli opowieść o dwojgu co się spotkać nie mogli w odpowiednim czasie.

"Hiobowa (opo)wieść" Zuzanny Sus, napisana z ciekawej perspektywy, bardzo dobra, choć smutna.

"Ostatnie żniwa" Andrzeja Betkiewicza to taka życiowa historia z wielu domów, o tym, że starych drzew się nie przesadza.

"Opętany" Przemka Corso to jedno z dłuższych opowiadań, z ciarkami na karku i z końcówką, która zostaje w głowie.

"Alberta ci doradzi" Marcina Okoniewskiego ostrzega przed AI. Dłuższa opowieść, choć jedna z nielicznych w tym zestawieniu, gdzie wydźwięk całej opowieści jeszcze łapie się jako pozytywny.

"Boginiak" Grzegorza Gajka - o! to przykład opowiadania, które spodziewałabym się znaleźć w antologii na WOŚP. Lekko straszne, ale przyjemne i na końcu ciepłe od domowego ogniska.

"Diabła za rogi" Joanny W. Gajzler zostawiam miłośnikom Necrovetu. Choć przeczytałam obydwie części i bardzo polubiłam Bastiana, nadal czuję niedosyt interakcji między bohaterami i ich pewną płaskość.

"GuideOfThe?Past" Karoliny Kozłowskiej to chyba taki klasyczny horror, który chce być slasherem? Dość oczywisty i niestety w dzisiejszych realiach TikToka całkiem prawdopodobny.

"Konsekwencje podrywania lasek spoza swojej ligi na przykładzie procesu leczenia wilkożwactwa" Miki Modrzyńskiej - tak! Tego chcę więcej :)

"Za płotem" Piotra Mąki (The Booking). Ooo, Panie Piotrze. Debiut? Dawaj mi Pan tego Vergę i Marolana na dłuższy format!

"Tego nie było w planach" Ewy Cat Mędrzeckiej to druga z opowieści z humorem i ciekawym motywem. Koniec? Nie do końca taki, jak się spodziewałam. Będzie więcej? Przeczytam.

"Sen domu babci" Konrada "Kaftann" Misiewicza to opowiadanie, o którym chcę zapomnieć. Nie dlatego, że jest słabe. Wręcz przeciwnie.

"Oszczędności" Daniela Muniowskiego to "polaczkowe" opowiadanie z pozdrowieniami dla świątecznych gorączek i ZUS.

"Las Falkenrott" Marcina Świątkowskiego dość przewidywalne i oczywiste, ale napisane ładnym językiem. Nieco kojarzy mi się z Pilipiukiem.

"Białe miraże" Katarzyn Rutkowskiej i Podstawek są bardzo obiecujące. Jako sąsiadka dwóch emerytek i rodziny hinduskiej wyjątkowo się z tym utożsamiam :) Mogą się dobrze rozkręcić.

"Zakon ostatniego słowa" Justyny Sosnowskiej i Roberta Jasiaka ładnie nakreśla styl i bohaterów dla wydanej tuż tuż książki "Instytut absurdu", po którą zapewne sięgnę.

Adam Szaja - to opowiadanie trafiło do mnie w nieco osobliwym czasie, kiedy to w lasku opodal dwóch bezdomnych wyszykowało sobie pole biwakowe z prawdziwego zdarzenia. Długo w nocy w ich namiocie świeciło się światło, stąd skojarzenie z panem Mieczysławem nasuwało się samo. Smutno. Prawdziwie.

"Czupas" Mileny Wójtowicz to absolutny hit i czekam na "Post Scriptum" i "Vice versa" na Legimi.

"Smok, dziewica i salwy burtowe" M. Mortki to taki jego klasyk, więc bez zaskoczenia, ale i chyba bez rozczarowań. Dobre na zakończenie tomu, nie jest przytłaczające.

Ogólny odbiór: tym razem nie mrocznie, a futurystycznie niepokojąco. Niektóre opowiadania doskonałe dla mnie, czekam na więcej.

Autorzy i SQN, dziękuję Wam za tę inicjatywę. Choć wspieram WOŚP i tak, dołożenie cegiełki i otrzymanie w zamian takiej wspaniałości raduje.

Antologia SQN na WOŚP to już takie moje must have co roku. I rok w rok zaskakuje pozytywnie. Choć wydanie ma szczytny cel, to opowiadania wcale nie są wesolutkimi historyjkami z happy endem. Wręcz przeciwnie. Czasem aż się zastanawiam, czy wytyczne do tych tekstów dla autorów nie zawierają w sobie jakichś mrocznych rozporządzeń :)

A na pokładzie w tym wydaniu:

"Wszyscy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    109
  • Chcę przeczytać
    87
  • Posiadam
    29
  • 2024
    24
  • Teraz czytam
    17
  • E-book
    9
  • Ebook
    4
  • Fantastyka
    3
  • Posiadam e-book
    3
  • E-booki
    3

Cytaty

Więcej
Jakub Małecki SQN Charytatywnie: Wszyscy razem Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także