Z Archiwum X. Pokonać przyszłość

1998-01-01
1998-01-01
Jan Kraśko
powieść amerykańska

Okładka książki Clarkesworld Magazine, Issue 115, April 2016 Margot Atwell, Neil Clarke, Gregory Feeley, Carolyn Ives Gilman, Elizabeth Hand, Jason Heller, Garth Nix, Chen Qiufan, Sara Saab, Chris Urie
Clarkesworld M... Margot Atwell, Neil...
Okładka książki Stories : all new tales Richard Adams, Kurt Andersen, Lawrence Block, Jonathan Carroll, Jeffery Deaver, Roddy Doyle, Jeffrey Ford, Neil Gaiman, Elizabeth Hand, Joanne Harris, Joe Hill, Kat Howard, Diana Wynne Jones, Joe R. Lansdale, Michael Moorcock, Walter Mosley, Stewart O'Nan, Joyce Carol Oates, Chuck Palahniuk, Carolyn Parkhurst, Jodi Picoult, Tim Powers, Al Sarrantonio, Michael Marshall Smith, Peter Straub, Michael Swanwick, Gene Wolfe
Stories : all ... Richard Adams, Kurt...
Okładka książki Wielka księga horroru, t.1 Peter William Atkins, Michael Bishop, Ramsey Campbell, Mark Chadbourn, Christopher Folwer, John Gordon, Elizabeth Hand, Stephen Jones, Joseph E. Lake, Joel Lane, Mark Morris, Nicholas Royle, Lynda E. Rucker, Mark Samuels, Al Sarrantonio, David J. Schow, Gene Wolfe
Wielka księga ... Peter William Atkin...

Opisany film. Niczego nowego nie wnosi, ale nie jest złe.

Opisany film. Niczego nowego nie wnosi, ale nie jest złe.

Na pierwszą książkę czytaną w 2019 roku wybrałam sobie krótką, ale interesującą lekturę. Kultowy serial w wersji papierowej. Ciekawa, wartka akcja, krótkie rozdziały i intrygujący bohaterowie sprawiają, że jest to szybka i przyjemna lektura, Niestety, zawiera mnóstwo błędów składniowych i gramatycznych, za co zapewne odpowiada Tłumacz. Momentami jest to uciążliwe i irytujące, ale kiedy przymknie się na to oko, pozostaje nam całkiem miła lektura na jeden czy dwa wieczory.
Nawet jeśli nie interesujecie się zbytnio tematyką paranormalną i fantastyczną (jak ja)- polecam. Warto przeczytać.
Na koniec dorzucę klasyka: ''I want to believe...'' i z tym Was pozostawię :)

Książką którą chciałem przeczytać za młodu, lecz odpadłem na pierwszych stronach i miałem koszmary. I może dlatego właśnie przeczytałem ją całą po pewnych kilku latach, kiedy to zafascynowany terminem "Z Archiwum X" sięgnąłem po nią, i postawiłem sobie za cel przeczytać tą książkę. Lekki dreszczyk był obecny, tajemnica i rządowe akta też, ale miło wspominam tą książkę i polecam.

Książka mnie pozytywnie zaskoczyła. Osobiście uważam, że lektura ta jest lepsza niż film. Swego czasu bardzo podobał mi się serial "Z archiwum X". Książka utrzymana jest w klimacie serialu. Dla fanów serialu powinna to być jedna z obowiązkowych pozycji. Przyjemna i wciągająca lektura.

Słaba jak większość książek pisanych na podstawie filmu.

Słaba jak większość książek pisanych na podstawie filmu.

Książka nie powala na kolana, ale jeżeli ktoś lubi się odprężyć nad lekturą przy której nie trzeba myśleć, to pasuje jak znalazł.

Bardzo lubię tą książkę. Fajnie się czyta, nie nudzi itp. Chyba nawet lepsza niż film.

Przyjemna lektura na jeden dzień, tak dla relaksu.

Przyjemna lektura na jeden dzień, tak dla relaksu.

Jest to książkowa wersja filmowej wersji 'Z Archiwum X',czyta sie przyjemnie,choc nie jest to dzielo wybitne daje rade.Jak dla mnie film lepszy,a cale Archiwum X to klasyk jesli chodzi o seriale,jesli ktos nie ogladal,polecam nadrobic.

Czytając mam przed oczyma sceny z filmu. Zapewne są one przez umysł jakoś modyfikowane, ponieważ oglądałem go dawno temu. Poza tym książka nie jest wierną kopią filmu i vice versa. Jest to ciekawe i miłe doświadczenie.

• Z archiwum X
  • Domowa biblioteczka