Miasto trumien

Coffin County
horror
Grażyna Grygiel
Cedar Hill Śledztwo Morderstwo

Okładka książki Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi Gary Braunbeck, Ramsey Campbell, Nancy A. Collins, Ed Gorman, Joe Hill, Stephen King, Joe R. Lansdale, John Maclay, Richard Matheson, William F. Nolan, John Shirley, Whitley Strieber, F. Paul Wilson
6,4
Jest legendą: ... Gary Braunbeck, Ram...
Okładka książki Nowa Fantastyka 272 (5/2005) Gary Braunbeck, Maciej Guzek, James Patrick Kelly, Krzysztof Kochański, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Frank Roger, Jaga Rydzewska, Eric M. Witchey
7,5
Nowa Fantastyk... Gary Braunbeck, Mac...

Na książce mocno się zawiodłam, choć okładka i opis z tyłu zapowiadały zupełnie coś innego. Dwa daję tylko za ciekawą zagadkę za zakończenie. Za dużo było w niej chaosu i fantastyki, brak spójnej fabuły i zbyt makabryczne opisy nie pasujące do całości. Nie polecam, przynajmniej mnie się nie podobała.

Dziwna książka. Spodziewałam się horroru, ale tylko kilka razy (jakieś 2-4) może nie tyle mnie przeraziła, co momentami była obrzydliwa.
To tyle. Nie mam pojęcia co o niej powiedzieć, więc raczej filmu na jej temat nie będzie.

Ta książka to totalna strata czasu. Polecam trzymać się od niej z daleka. Nawet brak mi chęci na dogłębną jej analizę. Jednak przestrzec musiałam!

Nie oglądam horrorów, ani tym bardziej ich nie czytam. Skoro jednak jeden pojawił się na mojej półce, postanowiłam sprawdzić co przyniesie ta lektura. Na coś zatytułowanego "Miasto trumien" z własnej woli raczej bym nie sięgnęła.........http://mira-bell.blogspot.com/2015/04/prawie-strasznie-na-pewno-irracjonalnie.html

Zaczynając tę książkę - właściwie opowiadanie - byłem nastawiony na horror, przy którym będę się bać... Choć miejscami drastyczna, odrażająca i ogólnie ohydna, nie bałem się ani chwili.
Styl w którym jest napisana jest tak pogmatwany, że aż urzeka.
Akcja szybka, bohaterowie intrygujący. Momentami przynudza opisami czynności policyjnych. Ale zabójcy... No takiego obrotu...

Bardzo dziwna i chaotyczna historia. Zdecydowanym jej plusem była tajemniczość, ale nawet ona umarła, jako że ostatecznie właściwie nic się nie wytłumaczyło. Za dużo bohaterów jak na tak krótką historię. Jakieś czary-mary voodoo, chrześcijańskie duchy i pierwotne moce nie wiadomo skąd. Właściwie 50% czasu nie wiedziałam co czytam. Daję 5, bo napisana jest przyjemnym językiem.

Całkiem dobra książka, tylko... o co w niej chodzi?

Książka ma trochę niedociągnięć, ale te dodatkowe historie na ostatnie kilkadziesiąt stron... co to ma być? Strasznie nudne i nie wiem w jakim celu i o co chodzi. Przez to opuściłam te ostatnie 20 stron bo było to koszmarnie nudne.

1980

Wszystko pięknie, poza 2-ma dość konkretnymi ALE.

Przede wszystkim książka nie jest nawet ciupinkę straszna. Miejscami dość krwawa, ewentualnie paskudna, ale straszna ani-ani. Wiem, bo jestem strachliwa.

Drugie, poważniejsze "ale" - cała fabuła to jeden wielki misz-masz. Różne czasy narracji, przeskoki, rozmowami z istotami nadprzyrodzonymi, ale nie wiadomo, kto z kim...

Ależ to durne,powinni karać więzieniem za takie "powieści"
Gary,nie nudziłby się w tym więzieniu,bo dwie grafomanki już tam siedzą,osadzone przeze mnie na dożywocie,karę śmierci zniosłem.

Dyskusje

• Horror