Wycieczki filozoficzne

Okładka książki Wycieczki filozoficzne Stephen Law
Okładka książki Wycieczki filozoficzne
Stephen Law Wydawnictwo: Studio Emka filozofia, etyka
224 str. 3 godz. 44 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Tytuł oryginału:
DK eyewitness companions guide - philosophy
Wydawnictwo:
Studio Emka
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
224
Czas czytania
3 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-60652-12-1
Tłumacz:
Witold Turopolski
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
33 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
132
47

Na półkach:

To m.in. od tej ksią­żecz­ki (chy­ba z bib­lio­te­ki miej­skiej) za­czę­ła się mo­ja przy­go­da z fi­lo­zo­fią w wie­ku 12–13 lat.

Tak jak by­ło wspom­nia­ne: Law świet­nie po­ka­zu­je, że fi­lo­zo­fia nie jest ani a­ka­de­mic­ką mnie­ma­no­lo­gią, ani pseu­do­psy­cho­lo­gicz­nym al­bo pseu­do­po­e­tyc­kim eg­zal­to­wa­niem się o sen­sie ży­cia. To jest re­flek­sja nad bar­dzo kon­kret­ny­mi pro­ble­ma­mi i au­tor za­czy­na od do­bit­ne­go przy­kła­du: od kwes­tii we­ge­ta­ria­niz­mu i we­ga­nizmu.

Przez róż­ni­cę ję­zy­ko­wą je­den roz­dział mo­że się wy­da­wać dziw­ny pol­skie­mu czy­tel­ni­ko­wi. Ang. „the same” oz­na­cza i „ten sam” (toż­sa­mość nu­me­rycz­na),i „ta­ki sam” (toż­sa­mość ja­koś­cio­wa). Dla­te­go prob­lem „Czy da się wejść dwa ra­zy do tej sa­mej rze­ki” wy­da­je się fik­cyj­ny. Mi­mo to roz­dział uczy o waż­nych po­sta­ciach jak He­rak­lit i Witt­genstein.

W os­tat­nim roz­dzia­le Law po­ru­sza prob­lem Bo­ga i mo­im zda­niem po­wta­rza nag­min­ny błąd w ro­zu­mie­niu ar­gu­men­tu kos­mo­lo­gicz­ne­go. Przy od­po­wied­nich de­fi­nic­jach py­ta­nie „co stwo­rzy­ło Bo­ga” nie ma sen­su, a sła­bość arg. kos­mo­lo­gicz­ne­go le­ży gdzie in­dziej: w za­sa­dzie ra­cji do­sta­tecz­nej al­bo w roz­róż­nie­niu przy­god­noś­ci od ko­niecz­noś­ci. Scho­pen­hau­er ro­zu­miał to przy­naj­mniej częś­cio­wo, a Rus­sell (przy­naj­mniej na e­ta­pie pi­sa­nia „Dla­cze­go nie jes­tem chrześ­ci­ja­ni­nem”) – nie.

Mi­mo tych u­chy­bień po­le­cam każ­de­mu, na­wet dzie­ciom. Chęt­nie prze­czy­tam II część.

To m.in. od tej ksią­żecz­ki (chy­ba z bib­lio­te­ki miej­skiej) za­czę­ła się mo­ja przy­go­da z fi­lo­zo­fią w wie­ku 12–13 lat.

Tak jak by­ło wspom­nia­ne: Law świet­nie po­ka­zu­je, że fi­lo­zo­fia nie jest ani a­ka­de­mic­ką mnie­ma­no­lo­gią, ani pseu­do­psy­cho­lo­gicz­nym al­bo pseu­do­po­e­tyc­kim eg­zal­to­wa­niem się o sen­sie ży­cia. To jest re­flek­sja nad...

więcej Pokaż mimo to

avatar
120
90

Na półkach: ,

Bardzo przystępnie wyłożone problemy, książka ukazuje , że filozofia nie jest wydumaną dziedziną a jest częścią życia każdego z nas

Bardzo przystępnie wyłożone problemy, książka ukazuje , że filozofia nie jest wydumaną dziedziną a jest częścią życia każdego z nas

Pokaż mimo to

avatar
446
353

Na półkach: ,

Mam wrażenie, że do filozoficznych książek podeszłam ze złej strony i, że to od takich smaczków jak "Wycieczki filozoficzne" Stephena Law'a powinnam zacząć. Czasu niestety nie da się cofnąć, również tego poświęconego na czytanie wymuszonych dialogów zawartych w tej książce, opierających się głównie na 'Ok, może masz rację.' i 'Obawiam się, że Twój argument nie jest wystarczająco przekonywujący'. Dużym plusem jest przystępny (chwilami zbyt przystępny) język książki, przyjemna szata graficzna i luźne podejście do filozoficznych zagadnień.
Mimo wszystko nie wykluczam jednak, że z czystej ludzkiej ciekawości sięgnę po drugą część "Wycieczek filozoficznych", ale i że nie podsunę kiedyś obu tych książek swojemu dziecku ;)

Mam wrażenie, że do filozoficznych książek podeszłam ze złej strony i, że to od takich smaczków jak "Wycieczki filozoficzne" Stephena Law'a powinnam zacząć. Czasu niestety nie da się cofnąć, również tego poświęconego na czytanie wymuszonych dialogów zawartych w tej książce, opierających się głównie na 'Ok, może masz rację.' i 'Obawiam się, że Twój argument nie jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar

Dla dorosłych i dla dzieci. Doskonała!

Dla dorosłych i dla dzieci. Doskonała!

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    45
  • Chcę przeczytać
    28
  • Posiadam
    16
  • Ulubione
    2
  • Filozofia
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Edukacyjnie
    1
  • Niedoczytane
    1
  • Nie-komiks
    1
  • 2013
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wycieczki filozoficzne


Podobne książki

Przeczytaj także