Odchudzająca joga

zdrowie, medycyna
Klub dla Ciebie
2005-01-01
2005-01-01

Współcześnie łatwiej jest ćwiczyć jogę na kursach czy też oglądająć filmiki w sieci, ale lata temu taka książeczka to był hit. Wszystko jest w prostych słowach i ilustracjach objaśnione, oczywiście istnieje ryzyko, że pewne ćwiczenia wykonuje się źle, jednak wolę ćwiczyć w swoim tempie i uczyć się na własnych błędach niż ciągle porównywać się do innych 'kursantów' i przez to wpaść w kompleksy, zwłaszcza że niektóre pozycje mogą być ciężkie dla jogowych żółtodziobów i trzeba je po prostu spauzować.

Obecnie rynek pęka w szwach od nadmiaru pozycji dotyczących jogi, ciężko jest się zdecydować na jedno, faktycznie do tej książki mam sentyment (kupiłam ją będąc nastolatką z milionem kompleksów) jednak wciąż po nią sięgam, gdyż jest bardzo przejrzysta i prosto skonstruowana bez nadmiernych zchwytów, wygibasów czy kilkudziesięciu porad niekoniecznie dotyczących jogi, które dla osób nie ćwiczących regularnie mogą powodować mętlik w głowie i niesłusznie zrazić do tej dyscypliny.

Z początku byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona do tej książki. Szybko jednak nabawiłam się kontuzji. Sądziłam, że to wina mojej nieuwagi, lecz gdy poznałam inne książki dotyczące jogi, uświadomiłam sobie, ze ta akurat pozycja to taki swoisty 'groch z kapustą', zawierająca ćwiczenia podstawowe obok zaawansowanych, które nie sposób zrobić będąc początkującym.

Książka sama w sobie jest dobra, ale mimo to, nie dotrwałam w swoim postanowieniu, żeby ćwiczyć jogę xD

Znowu powracam...

Znowu powracam...

Dla zainteresowanych jogą - jasne, jak najciekawsza. Niestety jestem zbyt niecierpliwa na ten "sport". ;)

• Zdrowie
  • 2015
  • Wymienię
  • POSIADAM

Dodaj cytat z książki Odchudzająca joga