101 zabaw filozoficznych. Doświadczanie codzienności

Okładka książki 101 zabaw filozoficznych. Doświadczanie codzienności
Roger-Pol Droit Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne filozofia, etyka
filozofia, etyka
83-89574-47-0
Elżbieta Urscheler
pychologia filoofia gry edukacyjne

więcej Więcej

Dla mnie nr 1 na liście: strata czasu i pieniędzy. Opisane "zabawy" są według mnie dziwne i dziwaczne, a z filozofią mają niewiele wspólnego. Chyba, że Platon nie był filozofem, a dziś każde dziwaczne słowo jest filozofią. Wtedy zabawą filozoficzną jest "bieganie po cmentarzu", "picie siusiając", "zabijanie kogoś w myślach" itp. Na szczęście odesłałem swój egzemplarz do...

Dla urodzonych filozofów - gratka.

Odświeżająca!

Gdy mi się nudzi albo czuję zbyt mocno swoją cielesność, otwieram książkę na losowej stronie i przystępuję do zabawy :) P.S. Wypróbujcie numer z odwróceniem perspektywy ziemia - niebo. Naprawdę działa :)

Etiudy filozoficzne zabawnie inspirujące w postrzeganiu codzienności. Czyta się bardzo dobrze, doświadcza jeszcze lepiej :)

Jak ciekawe i smieszne moze byc zycie w ktorym bawisz sie filozofia:)

Świetna książka! Pozwala spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na monotonię codzienności, wyostrzyć percepcję i zintensyfikować doznania. Niektóre z doświadczeń proponowanych przez autora polegają na zabawie słowem, czy jakąś ideą. Inne wymagają użycia wyobraźni, np.: obieranie jabłka w myślach, czy wchodzenie do obrazu. Jeszcze inne skłaniają do odmiennego spojrzenia na...

• Filozofia
  • Chcę w prezencie