Świadome śnienie

Złote Myśli
2008-01-01
2008-01-01
sen kontrola sny

Polecam każdemu zainteresowanemu tajemnicami świadomego śnienia. Ta książka to surowy podręcznik idealny na początek. Oceniam tak wysoko, ponieważ lektura zahacza o każdy aspekt snów: techniki, korzyści, negatywne skutki, wiedza stricte teoretyczna, krótkie opowieści ludzi doświadczających LD, a co najważniejsze - lista polecanych książek, stron i forów opisujących temat o wiele obszerniej.

Czytanie o świadomym śnieniu zawsze sprawia mi frajdę. Połykam takie teksty w całości z przyjemnością, nawet jeśli jest napisane to, co już wiem.
Poradnik(jeśli tak mogę nazwać tę pozycję) Marka Kopydłowskiego jest króciutki (75 stron) i chciałoby się więcej, ale niedogodność tę rekompensuje fakt, iż autor podał parę tytułów książek poświęconych tej tematyce i adresów stron. To duży plus, bo nigdy nie natknęłam się akurat na te, choć czasem przeszukiwałam internet w tym celu.
Książka pomaga uporządkować wiedzę na temat świadomych snów, krok po kroku prowadzi przez podstawowe zagadnienia (omawia je raczej mało szczegółowo) i budzi ochotę, by znów zacząć mierzyć się z własnymi ograniczeniami w poszukiwaniu niesamowitych wrażeń możliwych dzięki świadomemu śnieniu.

Eksperymenty ze świadomym snem, to ekscytująca i ciekawa sprawa. Wymaga wiele trudu, stosowania opisanych w książce "sztuczek", cierpliwości i wiary. Moje doświadczenia w tym względzie nie są imponujące, miałam moment załamania i już chciałam głośno oznajmić, że świadomy sen, to bzdura, kiedy niespodziewanie udało się. Śniłam i byłam tego świadoma, latałam, kreowałam rzeczywistość... Ale nie o moje przeżycia tu chodzi, tylko o książkę. Cóż, generalnie nie wyczytałam z niej niczego nowego, czego nie dowiedziałam się wcześniej z internetu, ale utrwaliłam moją wcześniej zdobytą wiedzę i zawsze mam ją w zasięgu ręki. Taka kwintesencja świadomego śnienia w pigułce opisana w bardzo przystępny sposób. Powodzenia, to naprawdę działa.

Bardzo polecam tę pozycję. Nie sposób przejść koło niej obojętnie. Sprawia, że każda noc bez długiego snu to noc stracona.
Trudno jest uwierzyć w świadomy sen, gdy dowiadujemy się o jego możliwościach po raz pierwszy. Czasem niektórzy nie zdają sobie sprawy, że zdarzyły im się już takie sny, tylko o tym zapomnieli.
Zapanowanie nad snem, decydowanie o jego przebiegu jest dla laika czymś niemożliwym. Jak wszystko w życiu tak i sen można ujarzmić po odpowiednich ćwiczeniach. Ważna jest chęć. Ogromną motywacją jest możliwość doświadczenia wszystkiego tego, czego chcemy i nie ograniczają nas w tym żadne prawa.
Świadomy sen to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Świadomy sen może okazać się lekarstwem na wszelkie bolączki realnego życia. Można pokonywać fobie, ćwiczyć asertywność, pewność siebie oraz poddać się wirowi namiętności. Można wszystko.

Zapanowanie nad snem, decydowanie o jego przebiegu jest...

Skompresowana wiedza na temat LD, na początek w sam raz. Według mnie trochę za mało szczegółowe przedstawienie technik, bo najtrudniejsze jest właśnie wywołanie LD (przynajmniej dla mnie). Ta pozycja to zachęta do dalszej eksploracji tego tematu.

Krótka, ale dostarcza wystarczająco dużo informacji w temacie świadomego snu. Godna polecenia.

• E-books
  • 2015

Dodaj cytat z książki Świadome śnienie