Mowa ciała. Jak odczytywać myśli innych ludzi z ich gestów

Okładka książki Mowa ciała. Jak odczytywać myśli innych ludzi z ich gestów Allan Pease
Okładka książki Mowa ciała. Jak odczytywać myśli innych ludzi z ich gestów
Allan Pease Wydawnictwo: Jedność Seria: Poradniki psychologiczne poradniki
poradniki
Poradniki psychologiczne
Body language. How to read others thoughts by their gestures
Jedność
2001-01-01
2001-01-01
Piotr Żak
mowa ciała psychologia

Okładka książki Odpowiedź Allan Pease, Barbara Pease
Odpowiedź Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Mowa ciała w miłości Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w m... Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Mowa ciała w pracy Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w p... Allan Pease, Barbar...

"Gdy dochodzi do rytuału zalotów, większość mężczyzn jest w tym tak skutecznych, jak ktoś stojący w rzece i próbujący ogłuszyć płynącą rybę uderzając ją w głowę wielkim kijem."

O jakże nieświadoma byłam znaczenia wykonywanych przeze mnie niektórych gestów!

Książka ta stanowi dobry wstęp do języka ciała. Jak każdy język składa się on z wyrazów, zdań i interpunkcji. Tylko jeśli umieścimy je w odpowiednim kontekście, możemy w pełni odczytać ich znaczenie.
Dzięki lekturze wiem już, dlaczego grając w planszówki mam ochotę konkurować z pozostałymi graczami. To wszystko wina stołu :D
Dowiedziałam się też czemu siedząc w niektórych miejscach jest nam dobrze, a w innych przyspiesza oddech i wzrasta ciśnienie. To z kolei nawiązanie do pierwotnych instynktów.
Autor (przytaczając sytuacje społeczne i biznesowe) chciał nauczyć czytelników jak prowadzić fachowe obserwacje, wykrywając i rozszyfrowując zachowania niewerbalne innych, aby móc skuteczniej z nimi współdziałać. Czy mu się to udało? Jak dla mnie - nie do końca. Napisana merytorycznie, zawiera sporo przykładów i obrazków(!),jednak wciąż jest to tylko teoria.

"Chcąc studiować sztukę mowy ciała, możesz iść na przyjęcie, przesiedzieć je samotnie w kącie i spędzić ekscytująco czas tylko obserwując rytuały mowy ciała innych ludzi!"

O jakże nieświadoma byłam znaczenia wykonywanych przeze mnie niektórych gestów!

Podtytuł nie świadczy, że jest to podręcznik dla początkujących telepatów, lecz poradnik dla korpów, akwizytorów i innych wciskaczy polis lub lokat, lecz nie tylko dla nich.

Zawiera sporo ciekawych informacji ogólnie o mowie ciała, postawie, gestach, mimice, meblowaniu biura, pozycji przy stole, a nawet zachowaniu na plaży. Czyta się łatwo i szybko (zasługa w tym dużej ilości ilustracji, ale one znacznie ułatwiają przyswojenie treści),niemniej jednak odczytywanie tych znaków w realu wymaga dłuższej praktyki. Warto jednak poćwiczyć i choćby na sobie samym poanalizować, jak się zachowujemy.

Dwa zastrzeżenia, pierwsze historyczne, drugie geograficzne. Jak w Wielkiej Grze "zacznę od drugiego". Autor skupia się na kręgu anglosaskim, a tamtejsze zwyczaje i praktyki niekiedy różnią się od przyjętych w kraju nad Vistulą und Oder.

A po pierwsze książka napisana w roku '81** trąci nie tylko myszką, ale strasznie starym oposem, co widać nie tylko po fryzurach i ubiorach ludzi na rysunkach, lecz przede wszystkim po fragmencie, w którym autor radzi, jak po ludzku potraktować policjanta, który zatrzymuje kierowcę za przekroczenie prędkości. Zwłaszcza w kraju "wolnych" i ojczyźnie "odważnych" może się to skończyć tragicznie.

Otóż autor radzi, żeby zaskoczyć policjanta i nie czekać w samochodzie, tylko wyjść z własnego pojazdu i podejść do radiowozu. Z daleka należy wyciągać ręce w stronę pana władzy, żeby widział, że nasze zamiary są szczere, a postawa otwarta. Należy też przybrać postawę zgarbioną i pochyloną, żeby pan policjant poczuł się większy i ważniejszy. Cyt. "Twoje szanse na uniknięcie mandatu wzrastają o ponad 50%." Pytanie: ile razy policjant zdąży nas zastrzelić? Czy przeciętny kot zużyłby wszystkie życia? ;)

_________
** Tak, wiem, że jest nowsza wersja tej książki, ale czytałem starszą.

Plusy i minusy książki:
+ Prosty język który sprawia że łatwo się ją czyta
+ dużo ilustracji
+ treściwa i konkretna
- zbyt upraszcza temat mowy ciała
- niektóre rysunki są nieco nieczytelne
- nie wyczerpuje tematu mowy ciała i obserwacji drugiego człowieka
Polecam jeżeli nie czytałeś jak dotąd nic na temat mowy ciał. Doskonały i lekki wstęp do tematu. Nie polecam osobą które chcą na poważnie zająć się tematem i szukają profesjonalnej wiedzy.

Plusy i minusy książki:
+ Prosty język który sprawia że łatwo się ją czyta
+ dużo ilustracji
+ treściwa i konkretna
- zbyt upraszcza temat mowy ciała
- niektóre rysunki są nieco nieczytelne
- nie wyczerpuje tematu mowy ciała i obserwacji drugiego człowieka

Bardzo ciekawa pozycja o tym jak nasze ciało zdradza nasze zamiary/myśli.
Jak kobieta stojąca obok okazuje zainteresowanie nie tylko spojrzeniem, ale i gestykulacją podczas mówienia, czy układem stóp gdy stoi obok? Jak odbierać zachowanie słuchaczy podczas wypowiedzi i kiedy rozpoznać, że są znużeni, albo uważają, że wiedzą coś lepiej?
Oczywiście zawsze są wyjątki od reguły i samo podparcie brody może oznaczyć zarówno znudzenie, jak i uważne słuchanie. Wtedy jednak należy wesprzeć się interpretacją innych sygnałów takich jak wzrok, ton mowy etc…Książka zawiera zwięzłe opisy wraz z poglądowymi ilustracjami jak odczytywać intencje z zachowania otaczających nas ludzi.
Wiedza przydatna zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Polecam każdemu.

Bardzo ciekawa pozycja o tym jak nasze ciało zdradza nasze zamiary/myśli.
Oczywiście zawsze są wyjątki od...

Nie żałuje, że ją przeczytałam lecz jest wiele niepotrzebnych elementów, które tylko sprawiają, że można się do niej zniechęcić.

Czyny i rzeczy może i bardzo oczywiste, które dzieją się wokół nas,a nie zdajemy sobie z nich sprawy; Ta książka nas uświadamia o nich. Jak zachowujemy się w pewnych sytuacjach, jakie impulsy zdradzają nasze emocje. Książka bardzo dobra, aby wejść w psychologię. Szybko się czyta i może być przydatna dla tych, co chcą polepszyć swój kontakt z ludźmi.

W tej, na pozór krótkiej, książce, zawarte jest niemalże cały język naszych ciał. Pease w swojej "Mowie ciała" wyjaśnia prawie każdy gest, tłumaczy okoliczności, w jakich może on wystąpić i jak go odczytać, w zależności od sytuacji. Następnie pozwala swoim czytelnikom sprawdzić, czego się nauczyli, na podstawie samodzielnego odczytywania emocji i myśli z rysunków. Zwykły człowiek, zupełnie niezorientowany w tajemniczym języku, jakim jest mowa ciała, może zostać prawdziwym mistrzem w dziedzinie interpretowania mowy ciała.

Najlepsza książka o mowie ciała z jaką się spotkałem. Do tego opatrzona świetnymi, szczegółowymi rysunkami i schematami.

no wiadomo

no wiadomo

Bardzo fajnie przedstawiony temat mowy ciała, w prosty sposób i łatwym językiem. Dużo pomocniczych i czytelnych ilustracji. Jak na początek to ta książka wydaje się świetnym pomysłem na wejście w temat mowy ciała. Polecam :)

• Psychologia
  • Poradniki
  • Ksiązki biznesowe,motywacyjne

Dodaj cytat z książki Mowa ciała. Jak odczytywać myśli innych ludzi z ich gestów