Rozmowy ze śmiercią

Okładka książki Rozmowy ze śmiercią Jan van Helsing
Okładka książki Rozmowy ze śmiercią
Jan van Helsing Wydawnictwo: Stapis ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Wer hat Angst vor'm schwarzen Mann...?
Stapis
2007-01-01
2007-01-01
978-83-60429-22-8
rozmowy ze śmiercią jan van helsing

Przełomowa. Ważna. Zmieniająca perspektywę i nadająca sens temu, co jest.

Przełomowa. Ważna. Zmieniająca perspektywę i nadająca sens temu, co jest.

Witajcie Kochani!!! Od kilku lat czytam książki o podobnej tematyce, a ostatnio trafiła mi się ta oto perełka, być może dlatego, że dużo myślałem o śmierci (śmiech). W mojej ocenie, książka napisana prostym językiem, dotyka różnych zagadnień z życia codziennego, bardzo inspiruje i porusza najbardziej zatwardziałe struktury mojego ciała i umysłu. Istota zwana aniołem przemiany (śmierć) z którą autor książki rozmawia, jest bardzo pozytywna i podczas czytania czuje się pozytywną energię (czystą miłość) która napełniła moje serce i umysł, obnażyła moje słabości i ułomności dzięki czemu mogę się im przyjrzeć i spróbować wznieść się w mojej świadomości. Dziękuje Aniołowi Przemiany za tak budujące informacje. Polecam każdemu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach!!!

Z pewnością będę wracać do tej książki. Moja ocena jest jak najbardziej subiektywna, ponieważ autor należy do moich ulubionych. Przekonał mnie do swojego sposobu myślenia i pisania pozycją "Ręce precz od tej książki". To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Jana van Helsing'a i już wówczas wiedziałam, że nie ostatnie.

Od pierwszych stron książka "Rozmowy ze śmiercią" zapisała we mnie poczucie spokoju i chęci poznania dalszej jej części.
Autor przedstawił śmierć, jako czarną postać widzianą przez osoby stojące u progu końca żywota. Następnie opisał jak była ona przedstawiana do tej pory w literaturze, sztuce, czy też w legendach.
Po takim wstępie zaczęła się zapowiedziana w tytule - rozmowa ze śmiercią, która trwała już do końca książki.
Autor porozumiewał się z aniołem przemiany za pośrednictwem medium. Dla mnie była to pełna spokoju, ciekawości i chęci zrozumienia niesamowita przygoda z tak szeroko pojętym obrazem świata ludzi, Ziemi, kosmosu, a przede wszystkich wymiaru duchowego.
W książce "Rozmowy ze śmiercią" czarna postać ukazuje nam się, jako przewodnik pełen miłości pomagający w oddzieleniu duszy od ciała.
Dialog Jana ze śmiercią to wielowymiarowe podejmowanie tematów, które jednych tak, jak mnie mogą fascynować, innych natomiast wręcz bulwersować. Rozmowy te dotyczą przemian na Ziemi, zapowiadanych katastrof, postępowania ludzi, przyczyn różnych wydarzeń, czy też ogromnego znaczenia, jakie mają myśli, wypowiadane słowa.
To jedynie zarys tematów, jakie były podejmowane podczas dialogu Jana i śmierci.

Tak, czy inaczej uważam, że książka warta jest przeczytania.
Z pewnością skłania do przemyśleń.

Od pierwszych stron książka "Rozmowy ze...

Świetna książka !!!! Lektura obowiazkowa dla osób w temacie .

Świetna książka !!!! Lektura obowiazkowa dla osób w temacie .

Hmm... nie zrozumiałam połowy, 1/3 treści wydała mi się wykluczająca się wzajemnie. Jednak ogólna koncepcja bardzo ciekawa i fajnie by było, gdyby była prawdziwa :) Można by wtedy nie bać się śmierci i nie cierpieć po stracie bliskich. Polecam osobom ciekawym różnych teorii i szukających pocieszenia po stracie czy w trudnych chwilach.

Książka napisana w formie wywiadu (channelingu). Mimo wszystko uważam, że zawiera sporo ciekawych informacji. Nie wszyscy będą w stanie zrozumieć wiedzę z tej książki, dlatego raczej jest ona kierowana do osób świadomych, interesujących się ezoteryką i zjawiskami paranormalnymi.

Najbardziej zaciekawił mnie fragment rozmowy nad przyszłością ziemi.

Najbardziej zaciekawił mnie fragment rozmowy nad przyszłością ziemi.

Ciekawa opcja o tym co będzie "po" tym bardziej,że czytając tą książkę odkryłem,że nie muszę niczego zmieniać w moim życiu żeby przejść na kolejny level "zwiększyć swoją częstotliwość".

Dziwna ta książka. Początkowo nawet mnie wciągnęła, wiadomo, kto nie chciałby wiedzieć co się dzieje po śmierci. Tylko, że ta "śmierć" to straszna gaduła jest i jakoś podejrzanie zachwala tematykę książek van Helsinga. Nawet w jednym z fragmentów swoich wypowiedzi uważa, że ludzie zamiast zajmować się oglądaniem TV, internetem i innymi pierdołami powinni zająć się czytaniem takich książek jakie ów autor pisze.

Ot opowiastka. Czytając ją nie zmarnowałam czasu

Ot opowiastka. Czytając ją nie zmarnowałam czasu

Dla mnie ciekawa ale nie polecam wszystkim. Tylko dla "koneserów".

Dla mnie ciekawa ale nie polecam wszystkim. Tylko dla "koneserów".

• Ezoteryka
  • Inne