rozwińzwiń

Ja, anielica

Okładka książki Ja, anielica Katarzyna Berenika Miszczuk
Okładka książki Ja, anielica
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wiktoria Biankowska (tom 2)
W.A.B.
2011-09-28
2011-09-28
diablica anielica piekło niebo

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Ja anielica" jako druga część serii może być czytelna nawet dla tych, którzy nie zapoznali się z pierwszą częścią, dzięki prostemu językowi autorki. Niestety, mimo tego, książka może nie przekonać do sięgnięcia po kolejne tomy. Główna bohaterka wydaje się bardzo niedojrzała jak na swój wiek, co może być irytujące dla niektórych czytelników. Mimo wplecionych elementów fantasy i romansu, fabuła nie zachęca do dalszego śledzenia losów bohaterów. "Anielica" może być lekturą dla osób, które nie chcą się zbytnio skupiać przy czytaniu, jednak dla tych, którzy szukają głębszych przesłań i rozbudowanych postaci, może nie spełnić oczekiwań.

Druga część serii o Wiktorii Biankowskiej znużyła mnie okrutnie. Cały czas miałam wrażenie, że czytam powtórkę z pierwszej części, tylko w innej lokalizacji. Ponadto głupota głównej bohaterki poraża. Że o irytacji, jaką czuję czytając o Belecie nie wspomnę. Pewnie sięgnę po 3 część, ale jakoś tak bez entuzjazmu.

Strasznie dziwne doświadczenie mam czytając książki Pani Miszczuk... Z jednej strony pisze zgrabnie, stwarza niewyobrażalnie ciekawe światy i raz na jakiś czas wspominam jakąś Jej serię z sentymentem, biorąc się wtedy za kolejną jej część. Później natomiast mam okropnego kaca po okropnych głównych bohaterkach (Tutaj Wiktoria, w kwiecie paproci Gosia) i ich przygodach miłosnych... To mogłoby być tak ciekawe, a z każdym momentem "romantycznym" ogarnia mnie niewyobrażalnie wielkie poczucie żenady, oraz chęci rzucenia książką o ścianę. Okropnie płytkie podejście do miłości, oceny drugiej osoby i bardzo często odczucie harlequina.

Czyta się świetnie. Wiktoria już dojrzalsza niż w pierwszej części, ale dalej łatwowierna i często wpadająca przez to w kłopoty.

Jeśli komuś podobał się tom pierwszy - powinien dobrze się bawić czytając tą książkę.

Wątek romantyczny jest wciąż nieco irytujący miejscami, ale nie jest to coś, co zniechęciłoby mnie do sięgnięcia po kolejne części.

Mamy tą samą ekipę, ten sam humor i nieco podobną fabułę. Fabuła jednocześnie nie daje wrażenia kopiuj-wklej. Autorka sama chyba zorientowała się, że jej bohaterka przejawiała zbyt małą kreatywność w używaniu swych mocy, bo mamy tu i jej komentarz na ten temat i więcej eksperymentowania....

Wróciłam do serii po 10 latach. Przeczytałam każdy tom po raz kolejny, żeby doczytać ostatni.
I znowu potwierdzam, że seria jest genialna!
Przyjemna, czyta się bez wysiłku i z przyjemnością.
Historia płynie lekko, nie da się nie lubić głównej bohaterki i reszty ekipy. I wyobrażenie piekła - tak, to lubię najbardziej ;)

I znowu potwierdzam, że seria jest genialna!
Przyjemna, czyta się bez wysiłku i z przyjemnością.

Uwaga- spojlery do pierwszej części!
Wiktoria Biankowska, decyzją Archanioła Gabriela i Szatana, zostaje cofnięta w czasie do feralnej nocy, w której poprzednio została zamordowana. Dzięki temu skutki wywołanych przez nią katastrof już nie dotykają Świata, a dziewczyna nie pamięta niczego, co działo się w Piekle. Zakochana w Piotrusiu, żyje szczęśliwie u jego boku. Oczywiście do momentu, gdy przystojny nieznajomy wręcza jej jabłko, a ona zjada je, dzieląc się owocem ze swoim chłopakiem, a także z kotem. Wszystkie wspomnienia wracają. Oczywiście Beleth miał swój cel w tym, żeby Wiktoria zjadła jabłko z Drzewa Poznania Dobra i Zła. Podstępne diabły znowu mieszają ją w swoje plany. Tym razem dziewczynę czeka wycieczka po Niebie, ale jako żywa osoba...
Oto druga część szalonych przygód Wiktorii Biankowskiej. Historia sprowadza nas tym razem do Wyższej Arkadii. Szczerze przyznaję, że intrygi w Piekle podobały mi się bardziej od tych w anielskich szeregach. Ale mimo to nie mogłam oderwać się od czytania, co chwila śmiejąc się pod nosem. Wiktoria trochę dojrzewa, inaczej podchodzi do swoich relacji z Belethem czy Piotrusiem. W recenzji pierwszej części napisałam, że Katarzyna Berenika Miszczuk nie zawarła w historii morałów. Tutaj się to zmienia i czytelnicy mogą mieć refleksję nad tym, że świat nie jest czarno-biały, nie każdy anioł jest dobry, a diabeł zły. Książka jest jednak nadal lekka i przyjemna- morały i wątek romantyczny nie przejmują całej fabuły. Dostajemy od autorki nieziemskie intrygi, sceny walki, dużo żartów słownych i sytuacyjnych. Nie polecam sięgać po "Ja, anielica", jeżeli wcześniej nie zapoznaliście się z pierwszą częścią serii :)

Uwaga- spojlery do pierwszej części!

Zapraszam na recenzję:

Zapraszam na recenzję:

W tym tomie postać Wiktorii jest mniej zapatrzona w swojego Piotrusia, co plusuje. Zaletą jest również dobry humor i ciekawe lokacje. Bohaterowie pokazuja także, że pozory mogą mylić i nikt nie jest czarno biały. Zobaczymy, co przyniesie kolejna część.

Na półkach: , , , , ,

Jezu, ta książka była na tyle zła, że nawet nie dałam rady jej dokończyć! A mam postanowienie, że staram się kończyć i te złe, nawet jeśli ich czytanie miałoby mi zabrać i parę miesięcy. Tutaj jednak nie byłam w stanie. Chyba nigdy nie czytałam książki, która aż tak by mnie irytowała i sprawiała, że oczy bolą mnie od przewracania nimi. Dosłownie żaden z bohaterów nie dał się polubić, a główna bohaterka to już wgl ewenement w tym aspekcie. Zdecydowanie nie polecam.
Przykro mi jedynie, że wybrałam tą serię, by w końcu przekonać się do polskich autorów. Myślę, że jak łatwo idzie się domyślić, efekt był odwrotny od zamierzonego...

7 796
    2 463