Ja, potępiona

Okładka książki Ja, potępiona Katarzyna Berenika Miszczuk
Okładka książki Ja, potępiona
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wiktoria Biankowska (tom 3)
W.A.B.
2020-10-28
2012-10-01
fantasty diablica polska

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Było Piekło.... Było Niebo.... Teraz czas na Tartar!
Wiktoria po raz kolejny zostaje zamordowana i po raz kolejny przez Beletha.... ten to ma dziwny sposób okazywania miłości 🤣
A tak serio tym razem zabił ja niechcący... jego ofiarą miał być ktoś inny.... w dodatku przekupił Smierc żeby wysłała dusze od razu do Tartaru, a stamtąd już nikt nie wraca... a do tego ani Diabeł ani Anioł nie ma tam wstępu.... Jak Wiktoria sobie z tym poradzi??
Mamy tutaj również nowe, znane postacie. Jest Achilles, Charon, Neron, Kuba Rozpruwacz, Hitler, Elżbieta Batory.... sama śmietanka towarzyska Tartaru 😅
Po raz kolejny świetnie się bawiłam czytając książkę p. Miszczuk ❣️ książka jest przepełniona tekstami ociekającymi sarkazmem i dlatego często gościł uśmiech na moich ustach (aż mąż się zaczął dziwnie na mnie patrzeć, bo wie,że lubuje się w thrillerach  😅🤷‍♀️).
Samo zakończenie sprawiło,że mam ochotę lecieć szybko do biblioteki po ostatnia część! Jednak dopiero w przyszłym tygodniu tam dotrę pewnie 🤨🤯

Było Piekło.... Było Niebo.... Teraz czas na Tartar!

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałam, ale ta koncepcja wydarzeń w Tartarze, dialogi z władcami tej krainy to było dla mnie jakieś nieporozumienie... serio.. tak na luzaku rozmawiać sobie z AH yyyy? Wyszedł z niego taki śmieszny wujek.... dziwny kontekst jak dla mnie.
Relacja głównej bohaterki, jej zmienność decyzyjna w kim jest na prawdę zakochana też zmęczyła mnie niesamowicie.
To jest chyba relacja dla licealistek ;)
Poziom naiwności osiągnął jeszcze wyższe poziomy niż we wcześniejszych częściach.
Chcę doczytać ten cykl do końca, ale ech ... mocno mnie to męczy.
Choć miejscami wydaje się ciekawie.

To jest chyba...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak zwykle :) Poczatek mnie nie powalił na kolana. Wątek Tartaru jak dla mnie spłaszczony, a był potencjał. Standardowo jak akcja ruszyła - czytałam trzymając książkę i mieszając w garach. Jakby nie patrzeć - serię czytam dalej ciekawa co przed nami

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ten tom podobał mi się bardziej niż dwa poprzednie.

Mamy w końcu odniesienie się kogokolwiek do faktu, że główna bohaterka uparcie tytułuje swojego byłego być może niedoszłego przyszłego to skomplikowane Piotrusiem. W końcu nasza diablica dostaje trochę więcej ikry, choć wciąż wzdraga się od bezwzględności to przynajmniej rozważa bezwzględne rozwiązania. Beleth pokazuje na co go stać. Azazela jest mniej, za to sceny z nim i z Wiktorią są przezabawne. Piotrusia też jest mniej i w końcu autorka decyduje się rozwiązać (mam nadzieję) ostatecznie wątek trójkąta miłosnego.

Zabrakło mi trochę rozwinięcia wątków postaci z Tartaru. Neron nie robi nic, Kuba Rozpruwacz jest tłem, Hitler ma obiecujący wątek prowadzący do nikąd. Reszta mieszkańców poza głównym złoczyńcą (nie chcę spoilerować kto zacz) co najwyżej wspomniana.

Zakończenie oczywiście otwiera opcję ciągu dalszego i w końcu nie jest powrotem do status quo.

Ten tom podobał mi się bardziej niż dwa poprzednie.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Im dalej w las, tym gorzej. Na pierwszą część patrzyłam łaskawiej, bo wiadomo, dopiero się rozkręca, autorka pisząc ją miała niewiele ponad 20 lat, można dużo wybaczyć. Ale z każdą częścią jest gorzej. Druga była średnia, ale ta bije ją na głowę. Bohaterka jest głupia jak but, żarty drętwe, wątek miłosny opisany tak, że podczas czytania przechodziły mnie ciarki żenady. Mam wrażenie, że autorka pragnęła każdego z bohaterów ukazać jako totalnego idiotę (idiotkę),nawet postaci historyczne. Nie starczyło skali w moim żenadometrze podczas lektury tejże książki. Jedynym plusem jest sam pomysł na przygody bohaterów, to, w jakim kierunku toczy się akcja. Widać, że autorka ma dużą wyobraźnię i jest kreatywna, tylko warsztatu brak.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzecia część, lepsza od dwóch poprzednich (choć tamtych też słuchało się dobrze) wciągająca, pełna akcji i przezabawna - płakałam ze śmiechu przy opisie zachowania Azazela podczas pierwszego kontaktu z projekcją Wiktorii !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z każdym kolejnym tomem główni bohaterowie (Wiktoria, Beleth, Azazel) zyskują. Najbardziej widać zmiany w zachowaniu Wiktorii, która już nie jest tak nieporadna i zagubiona, jak na początku. W tym tomie , przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności, trafia ona do Tartaru, z którego nie ma drogi ucieczki (ale czy na pewno?) Poznając Tatar odkrywamy nowy świat i postaci, które sporo namieszają.

Liczne zawirowania i rozwój postaci sprawiają, że kolejne książki z tej serii czyta się coraz lepiej.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tym razem trafiamy do Tartaru, Krainy Potępieńców. Odmienna od Piekła i Nieba daję powiew świeżości i jest idealnym miejscem na kulminację tej części serii.

Trzeci tom spodobał mi się bardziej od poprzednich.
Wątek romantyczny i rozwój relacji podstępnego diabła i nowej potępionej satysfakcjonuję po zmaganiach z poprzednich części.
Wiktoria przestała polegać wyłącznie na pomocy z zewnątrz i wzięła sprawy w swoje ręce. Stała się dojrzalszą osobą. Dostrzega się stopniową przemianę, wynikająco z przygód i doświadczeń bohaterki, co się ceni.

Oczywiście, zawsze jest jakieś, ALE... niektóre rzeczy się po prostu nie zmieniają.

Trzeci tom spodobał mi się bardziej od poprzednich.
Wiktoria przestała polegać wyłącznie na...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mamy znowu do czynienia z Belethem, który jak zawsze knuje aby zdobyć Wiktorię. Jak zawsze chciał się pozbyć rywala w postaci Piotra. W związku z tym przekupuje Śmierć aby ta pozbyła się go zostawiając w Tartarze. Niestety jak zawsze to bywa plan Beletha ma swoje wady. Tak jak przy wcześniejszych intrygach coś idzie nie tak. Zamiast Piotra do Tartaru trafia Wiktoria. Od razu jej się to miejsce nie podoba i przyskwarza sobie wrogów. Jednak jak to bywa z Wiktorią potrafi i tam wywołać niezłe zamieszanie.

Beleth próbując naprawić swój błąd prosi o pomoc Lucyfera i Garbiela ale niestety oni odmawiają. Jest jednak jeden sposób aby się dostać do Tartaru i pomóc w ucieczce Wiktorii. Wiąże się to z ogromnym poświęceniem ze strony przystojnego diabła. Oczywiście w tym wszystkim nie brakuje dużej dawki humoru.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wróciłam do serii po 10 latach. Przeczytałam każdy tom po raz kolejny, żeby doczytać ostatni.
I znowu potwierdzam, że seria jest genialna!
Przyjemna, czyta się bez wysiłku i z przyjemnością.
Historia płynie lekko, nie da się nie lubić głównej bohaterki i reszty ekipy. I wyobrażenie piekła - tak, to lubię najbardziej ;)

I znowu potwierdzam, że seria jest genialna!
Przyjemna, czyta się bez wysiłku i z przyjemnością.

6 642
    2 643