Ogromne okno

Lemony Snicket Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 3) literatura dziecięca
The Wide Window
Data 1. wydania:
2001-01-01
Jolanta Kozak
Egmont Polska
baudelaire lemony snicket
The Wide Window
Seria niefortunnych zdarzeń (tom 3)
literatura dziecięca
Jolanta Kozak
baudelaire lemony snicket

Akcja trzeciego tomu „Serii niefortunnych zdarzeń” jest jeszcze bardziej dynamiczna i dramatyczna niż w drugim tomie. Sieroty Baudelaire trafiają do kolejnego opiekuna - jest nim ciotka Józefina, bojąca się dosłownie wszystkiego. Jak można było się domyślić, Hrabia Olaf nie daje za wygraną i nadal ściga dzieci, by położyć łapę na ich majątku, stosując coraz to wymyślniejsze...

jest super przerarzająca

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lemony Snicket po raz kolejny udaje się w podróż, aby przybliżyć nam kolejne losy rodzeństwa Baudelaire. Kolejne przykre losy sierot. Tym razem Wioletta, Klaus i Słoneczko na pokładzie Psotnego Promu przepłynęli przez Łzawe Jezioro, aby zamieszkać u cioci Józefiny, która ma zostać ich opiekunem, po przykrych wydarzeniach poprzednich tomów.

"Jeśli chcieliście przeczytać...

Książka bardzo podobna do poprzednich. Powtarza się cały czas ten sam schemat, a akcja nudna i bez polotu. Jednak najgorsze jest to, że autor niepotrzebnie pisze zdania wyprzedzające akcję typu: ale Violetka nie wiedziała, że jej ciocia tak naprawdę nie przeżyła (zdanie wymyśliłam ale mniej więcej tak to wygląda). Nie podobało mi się również tłumaczenie słów lub sformułowań...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna część, czytam szybko sprawnie z zaciekawieniem. Lubię groteskowe książki dla dzieci, taka mała ucieczka w dzieciństwo.

Sama fabuła zaczyna mnie trochę nudzić, ponieważ znajdziemy w niej ten sam (widocznie stały) motyw, czyli kolejnego opiekuna Baudelaire'ów, no i oczywiście jego szybką śmierć za sprawą Hrabiego Olafa. Jedyną rzeczą, która skłania mnie do sięgnięcia po kolejne tomy to niesamowity, groteskowy klimat serii.

Ciotka Józefina okazałą się jedna z najbardziej irytujących postaci literackich, z jakimi miałam do czynienia. To ona wymagała opieki, nie sieroty B.!

Tym razem sieroty Baudelaire zamieszkają z ciocią Józefiną nad Jeziorem Łzawym. Czytać prze serialem ;)

Pomieszanie z poplątaniem. Oby ta ciotka józefina z nerwica lekowa nie byla czyims odwzorowaniem w rzeczywistosci. Widac ze dorosli co niektorzy sa bardzo nie ufni i sceptyczni wobec dzieci.Dialogi banalne jak dla dzieci z podstawówki.

Ta część mniej mnie wciągnęła niż poprzednie, choć w wersji serialowej była znakomita, bo sztormy, zawalenia domu itp. są wizualnie bardzo ciekawe. Natomiast przeszkadzało mi to, jak bardzo absurdalna była ta część. Wprawdzie seria książek nie należy do najbardziej realistycznych, ale postać kobiety, która boi się absolutnie wszystkiego, a mieszka na szczycie klifu, jakoś...

Dyskusje

4 443