Matylda

literatura dziecięca
2016-01-26
Karolina Kopczyńska
powieść dla dzieci

Ciekawa historia genialnego dziecka, które boryka się z niezrozumieniem rodziców i głupotą dyrektorki szkoły.

książka bardzo fajna. Myślę że to obowiązkowa lektóra dla każdego dziecka. Myśle że kategroia wiekowa tej książki to 5-10 lat. Cyztałma ją włąśnie gdy miałam 10 lat i gdy moja siostra podrośnie ( ma teraz 2 latka ) będe jej czytała jak i inne ksiązki tego autora żeby tak jak ja uwielbiała czytać książki :)

Książka opowiada o małej dziewczynce, Matyldzie. Jej rodzice nie interesują się nią, nie ma też szczęscia do dyrktorki. Odnajduje w sobie moc, dzięki której może wpływać na przedmioty. Wykorzystuje ją do karania swoich rodziców i dyrektorki. Reszty fabuły nie zdradzę, przeczytajcie sami 😉

Uważam, że to jest obowiązkowa lektura dla każdej osoby bez wyjątków

Przeczytałam w jeden dzień. Prosta historia, ale bardzo urocza. Idealna odskocznia od trudniejszych tematycznie książek. Polecam!

Matylda to super książka podoba mi się że lubi czytać książki jak ja, nie podoba mi się że jej tata mówi na nią pn. kanciara albo że jest głupia i inne rzeczy. Ja przeczytałam Matyldę w dwa dni. To bardzo dobra przyznam to najlepsza książka jaką czytałam.

Budująca lektura. Sympatyczna książeczka dla dzieci i nastolatków. Przygody mądrej dziewczynki głupich rodziców. Przeczytałem ponieważ miałem książkę po angielsku, jak na mój poziom była w sam raz :)

Proste,ale działa.

To powieść dla tych, którzy lubią wyolbrzymiać. I nie przeszkadzają im genialne pięcioletnie dzieci, które czytają klasyków, przesuwają oczami przedmioty i świetnie liczą. Są zachwyceni wrednymi, głupimi i sadystycznymi dorosłymi. Akceptują dziwaczne zachowanie, a nawet potrafią się nim bawić. Mi się nie udało. Przeczytałam dziecku. Było oburzone zachowaniem nauczycielki....

Najlepsza książka dla dzieci!!! Bardzo zabawna i wciągająca. Super wspomnienia z dzieciństwa

Dyskusje

3 254