Podarunek z przeszłości

The Tenth Gift
literatura piękna
Dorota Kaczor
Afryka Maroko Kornwalia miłość piraci

Czytadło idealne na letnią kanikułę: przedziwne i nierealne, przedzielone trzema wiekami, dwie historie dwóch kobiet, połączonych przeznaczeniem, pięknymi przedmiotami i zauroczeniem berberyjskim typem męskiej urody. Trochę historii korsarstwa i handlu niewolnikami na Morzu Śródziemnym i w kanale La Manche w XVII wieku. No, i płomienny romans a nawet parę.
Wygląda na...

Tylko kobieta jest w stanie zrobić z barbarzyńcy i porywacza dobry materiał na męża, i jeszcze uważać, że to romantyczne. No, sorry, ale fabuła to główny problem tej książki. Do połowy jeszcze jakoś przeleci, czyta się przyjemnie, szybko, zgrabnie to wszystko jest napisane. Ale druga część (w której przy okazji dostajemy nudne jak flaki z olejem listy Roberta) to droga...

Lubię takie książki, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością. Podobał mi się romans bohaterki z XVIII wieku i ten współczesny też.
Dużo przygód, tajemnicza książeczka, która doprowadziła do rozwiązania sekretów rodzinnych.
Dobrze się czyta, chociaż nieraz trochę mnie nużyły niepotrzebne opisy nic nie wnoszące do toczącej się akcji.

Ciekawa, intrygująca, zaskakująca, choć są momenty nie dla maluchów.

Wciągająca od samego początku do samego końca :)

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Zaczyna się lepiej niż kończy. Rozbudza apetyt, ale nie nasyca. Nie wykorzystuje możliwości podwójnej opowieści wprowadzonej motywem książki w książce.
Mimo niespełnionych nadziei na naprawdę dooobrą lekturę, czyta się niezgorzej.

Miła lektura. Wciągająca przygodowo - romansowa fabuła w dwóch płaszczyznach czasowych. Końcówka rewelacyjna... Romantico:)

Akcja książki jest oczywiście fikcją, ale z wplecionym wątkiem prawdziwie historycznym, dotyczącym muzułmańskiego piractwa na brytyjskich wodach. Toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych - współczesnej i nowożytnej. Młoda hafciarka dostaje w prezencie starą książkę, oprawioną w cielęcą skórkę, pełną wzorów haftów i wspomnień wypełniających drobnym druczkiem całą wolną...

Jestem mile zaskoczona. Spodziewałam się zwykłego romansidła a już w pierwszych stronach książka zaczęła bardzo wciągać i nie mogłam się doczekać kiedy poznam dalsze losy Catheriny

Lekka, szybka i przyjemna.

Dyskusje

• Chcę w prezencie