Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar

Michio Kaku Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
Hyperspace: A Scientific Odyssey Through Parallel Universes, Time Warps, and the 10th Dimension
2010-10-21
1994-01-01
Ewa L. Łokas, Bogumił Bieniok
Prószyński i S-ka
Kaku Michio Kaku hiperprzestrzeń wszechświaty równoległe pętle czasowe dziesiąty wymiar popularnonaukowe
popularnonaukowa
2010-10-21
Ewa L. Łokas, Bogumił Bieniok

Na pewno przeczytam jeszcze raz. Ale na razie mam kolejkę trzech osób chętnych do wypożyczenia mojego egzemplarza.
Traktowałam koncepcję wszechświatów równoległych jako niezłe SF, bardziej fiction niż science. Ale Michio Kaku podał przekonywujący argument przemawiający za ich istnieniem.

Profesor w inny sposób niż Carl Sagan, ale niezwykle wciągający wprowadza nas w przepiękny i tajemniczy świat. Pozycja zasadniczo dla osób zapoznających się z tematem, ale i zaawansowani w wiedzy amatorzy znajdą tam dla siebie coś ciekawego. Siłą tej książki jest też fakt, że zwraca nam uwagę na niektóre tematy ( np tensory ), które można sobie opracować z innych źródeł (...

Warta czasu i rozmyślań nad ideą większej i mniejszej ilości wymiarów. Możliwy los ludzkości opisany na finale książki pobudza wyobraźnię i nastraja filozoficznie do roli człowieka w rzeczywistości. Czy jesteśmy w stanie być czymś lepszym niż chwilowe pasożyty na obcych ziemiach? Bądźmy, jeśli tylko potrafimy.

Jak każdą książkę popularnonaukową czytam dwa razy.Ludzie nie trzeba znać wzorów.Przeczytajcie a będziecie porażeni.

Hiperprzestrzeń to dla mnie jak dotychczas najlepsza pozycja traktująca o wielowymiarowości świata. Przy wielkiej sympatii do Pana Kaku dane mi było sięgnąć po tą książkę, bogatą w piękne opisy i barwne tłumaczenia.
Autor na prostych rysunkach i przykładach z życia codziennego opsiuje zagadanienia tak zaawansowane jak istnienie czwartego wymiaru. Książka naprawdę tłumaczy...

Super książka!

Trochę nieuczciwie ocenić tę książkę na 5/10, ale jest to mocno subiektywna opinia. Po prostu niewiele nowego się z niej dowiedziałem - gdy przychodziło do ciekawych, skomplikowanych kwestii (tensory), Kaku poświęcał im ze dwie strony, natomiast do - przywoływanych chyba w każdej pozycji popularnonaukowej - płaszczaków rozpisywał się co niemiara.

Plusem dla mnie jest to,...

super pozycja. Przeczytam ja jeszcze pewnie nie raz bo warto wracać do niektórych fragmentów!

Michio Kaku ma tendencję do niezłych odlotów w stronę science fiction, mimo wszystko gościa uwielbiam.

Uważam "Hiperprzestrzeń" za najlepszą książkę popularnonaukową na początek podróży z nauką. Zacząłeś właśnie się wkręcać w temat Wszechświata, nauki, fizyki? Idealna pozycja.
Wszechstronna, pasjonująca, napisana w prosty sposób.

Przystępna, zgrabnie napisana, ale też pełna naprawdę bezsensownych wywodów, z których za cholerę nic nie idzie zrozumieć.

Dyskusje

1 262
  • Popularnonaukowe
  • Nauka
  • Chcę w prezencie
  • Fizyka
  • Na ścieżkach nauki
więcej mniej

Michio Kaku Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar Zobacz więcej