Pierwszy "polski" papież

biografia Jan Paweł II
popularnonaukowa
978-83-7510-490-5
biografia Jan Paweł II

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Pierwsza część wydawała mi się na tyle ciekawa, że nawet zarekomendowałem znajomym książkę. Bo mamy ciekawą analizę źródeł historycznych mówiących o pochodzeniu Piusa X. W pewnym momencie odniosłem nawet wrażenie, że autor mimo źródeł wskazujących na polskie pochodzenie papieża, nie chce tego przyznać. Później pojąłem...

Rzetelna analiza genealogiczna przodków Piusa X. Czasami aż się chce spać od zawiłych wywodów konotacji rodzinnych, aczkolwiek od strony merytorycznej nie ma nic do zarzucenia.

• Polityka
  • Biografie