Piekło w dolinie

Ernest Haycox Wydawnictwo: Przygoda Seria: Westerny z "Przygody" powieść przygodowa
Sundown Jim
837037008X
Mieczysław Dutkiewicz
Westerny z "Przygody"
western dziki zachód kowboje

Samotny jeździec walczący z bezprawiem jest. Miasteczko, w którym o wpływy i ziemię spierają się ranczerzy, jest. Strzelaniny, pościgi, bójki w saloonie – są. Zbiry spod ciemnej gwiazdy i piękne kobiety też są. Pojawia się też dyliżans, jakżeby inaczej. Właściwie „Piekło w dolinie” zawiera wszelkie cechy dobrego westernu, który może się spodobać. Zabrakło mi jednak emocji,...

Ciężki mi opisać tą książkę. Jest w niej to, o czym marzyłem jako młody chłopak (jeszcze młodszy). Romans, niebezpieczeństwo, wszędzie czająca się śmierć, piękne kobiety. Niby nic, a jednak porusza.
"Sundown" Jim przyjeżdża do miasta, żeby zaprowadzić porządek i od razu, na jego oczach zostaje zabity mężczyzna. Od początku wiedział, że nie będzie to łatwe.
Tak można...

Przyzwoita książka, fajni bohaterowie, ciekawa fabuła.

Dyskusje

• Western
  • Przygodowe
  • Obyczajowe
  • Książki, które mieszkają ze mną
  • Posiadam - książki
  • Historia - XIX wiek

Dodaj cytat z książki Piekło w dolinie