Opowieść o korsarzu Janie Martenie

1974-01-01
1965-01-01
piraci czarna bandera Jan Marten

więcej Więcej

Moja ocena 8/10 tyczy mlodzierzy. Piekna ksiazka dla nastolatkow w wieku do powiedzmy 16 lat. Zawiera wszystko czego oczekuje sie w ksiazce o korsarzach. Okrety, morze, kobiety, milosc, walki, bitwy.

Doroslym raczej odradzam, to bajeczka.

Na półkach: , , , ,

Opowieść o korsarzu... żaden film nawet do pięt nie dorównuje tej historii. Po prostu majstersztyk opowieści o piratach i korsarzach. Gorąco polecam

Zaczytywałem się tymi opowieściami jeszcze jako młody chłopak w podstawówce albo szkole średniej. W tamtych czasach nie było dostępu do książek O'Brianów, Smithów czy innych tego typu autorów i cykl Meissnera był czymś wyjątkowym. Ta morska saga o przygodach Jana Kuny, moim zdaniem, bez żadnych kompleksów może stać na półce obok książek wyżej wymienionych autorów. Pewnie...

Świetna opowieść przygodowa!

Mam mieszane odczucia. Z jednej strony nie moglem sie oderwac od pierwszych dwoch tomow. Ale trzecia czesc, ktora niepotrzebnie poszla w strone dworskiej intrygi, romansu i zdrady psuje opinie o calosci. Poszczegolne tomy mozna ( jesli jeszcze pamiec mam dobra ) na szczescie czytac jako odrebne historie, i te przygodowe spelniaja swa role. Porywaja w swiat historii piratow,...

• Marynistyka
  • Łotrzykowie