Wirgińczyk. Jeździec z równin

The Virginian - A Horseman of the Plains
powieść przygodowa
Janina Sujkowska
western Dziki Zachód kowboje

Moja pierwsza powieść w tym gatunku, już wiem że nie ostatnia. Nie sądziłam, że zwykłą opowiastkę będę czytać w takim napięciu!

W sam raz dla fanów gatunku :)

Wyobraźcie sobie taki widok - bezkresna, porośnięta karłowatą roślinnością przestrzeń, w oddali sine pasmo gór. Równowagę pustynnego krajobrazu zaburza kilka drewnianych baraków i ciemna kreska linii kolejowej znad której w oddali widać stale powiększający się kłąb dymu zwiastujący zbliżanie się pociągu. Stalowy potwór zatrzymuje się ze zgrzytem przy barakach a oczom...

• Western
  • Czytane wielokrotnie