Prawo zachodu

Okładka książki Prawo zachodu Ernest Haycox
Okładka książki Prawo zachodu
Ernest Haycox Wydawnictwo: Przygoda Seria: Westerny z "Przygody" powieść przygodowa
powieść przygodowa
Westerny z "Przygody"
Free Gras
Przygoda
1990-01-01
1990-01-01
Mieczysław Dutkiewicz
Dziki Zachód western Indianie traper westman Mieczysław Dutkiewicz

Okładka książki Classic Westerns Max Brand, Zane Grey, Peter Haining, Ernest Haycox, O. Henry, Dorothy M. Johnson, Louis L'Amour, Elmore Leonard, Larry McMurtry, Arthur Miller, Clarence Mulford, Jack Shaefer, Owen Wister
Classic Westerns Max Brand, Zane Gre...
Okładka książki Opowiadania z Dzikiego Zachodu Alfred Bertram Guthrie Jr, Bret Harte, Ernest Haycox, O. Henry, MacKinlay Kantor, Noel Loomis, Walter Van Tilburg Clark, Richard Wormser
Opowiadania z ... Alfred Bertram Guth...

Ta książka to relikt literacki. Język tak narracji jak i bohaterów jest zdecydowanie nie na współczesne ucho. Bohaterowie nieciekawi bez pola na jakiś rozwój. Od razu widać kto tu jest pozytywny, a kto świnia. Z jednym wyjątkiem, który został poprowadzony (podobnie zresztą jak i cała fabuła) po łebkach i bez jakiejkolwiek dbałości o logikę. Książka wygląda trochę jak romans, trochę jak zestaw scen westernowych na siłę skleconych w fabułę. Niby 200 stron tylko, ale jakże nużących.

• W domowej bibliotece
  • 011-PRZYGODOWE
  • Pod telewizorem: dół
  • Westerny/Przygodowe
  • Książeczki
  • Czekają na półce do przeczytania