Dziecko z miasta przeszłości

Okładka książki Dziecko z miasta przeszłości Nina Kiriki Hoffman, Tad Williams
Okładka książki Dziecko z miasta przeszłości
Nina Kiriki HoffmanTad Williams Wydawnictwo: Rebis fantasy, science fiction
Child of an Ancient City
Rebis
1995-01-01
1995-01-01
83-7120-224-7
Przemysław Hejmej
opowieść Szecherezada

Jakoś nic szczególnego nie przychodzi mi do głowy chcąc napisać coś o tej książce. Początek zwiastuje coś ciekawego, ale im dalej tym nudniej, trochę ciekawiej robi się pod koniec, ale zakończenie jak dla mnie zbyt przewidywalne. Ogólnie taka sobie książka.

2062

Także krótka opowieść o swoistym klimacie:-)

Także krótka opowieść o swoistym klimacie:-)

Akcja powieści toczyła się strasznie wolno- dosłownie wieczorami przy ognisku a za dnia w siodle, ale nie sposób było porzucić tę książkę.

Dobre fantasy, z elementem grozy, w którym główną rolę odgrywają dwaj Arabowie Ibn Fahad i Masrur opowiadający o niemiłej przygodzie,jaka im się przytrafiła podczas wędrówki z Bagdadu na północ, do kraju Armenitów.

Zważywszy na to,że tekst jest krótki ciężko jest poznać i zżyć się z bohaterami. Na pewno postacią wyróżniającą się jest Masrur,który swoimi opowieściami może przywodzić na myśl naszego polskiego Zagłobę. Cała reszta to praktycznie dodatki do tej historii.

Książka przesycona jest baśniami oraz opowiastkami i stanowi analogię do baśni tysiąca i jednej nocy. Dobra na jeden wieczór lub kilkugodzinną podróż pociągiem,bo czyta się ją szybko i z zainteresowaniem.

Dla fanów "Baśni 1000 i jednej nocy" pozycja obowiązkowa. Dla fanów Tada Williamsa przyjemny dodatek, po wcześniejszym zapoznaniu się z jego innymi, ciekawszymi książkami. ;)

Podoba mi się w tej książce oryginalny pomysł na fabułę, który pozwala nawiązywać do tradycji Baśni z tysiąca i jednej nocy.
Książka, do której wróciłam po paru latach i nadal mnie wciągała.

Książka, do której wróciłam po paru latach i nadal mnie wciągała.

• Wampiry
  • 0.Powieść
  • Lata 90-te
  • Tad Williams - posiadam

Dodaj cytat z książki Dziecko z miasta przeszłości