Arena

1996-01-01
83-7245-267-9
Ewa Spirydowicz
romans

Po ksiazke siegnelam po przczytaniu pozytywnych recenzji. Podobala mi sie, aczkolwiek troche sie zawiodlam. Czytalam wczesniej inne ksiazki autorki i wydaje mi sie, ze mimo ze byly gorzej oceniane byly po prostu ciekawsze, ale to tylko moje zdanie. Pomysl jak najbardziej intrygujacy, podobala mi sie kreacja glownego bohatera Alexandra, mozna powiedziec, ze uwiodl mnie swoim surowym, szorstkim obyciem. Osadzenie akcji w cyrku wedrownym tez bylo swieze, poczatek bardzo mnie zaciekawil.... ale potem cos sie posypalo. Denerowala mnie glowna bohaterka... Nie pamietam juz jej imienia

"Arena" to książka nie związana z żadnym cyklem. Opowiada historię dziewczyny, która zostaje zmuszona do małżeństwa z cyrkowcem.

Dostajemy tu wgląd w życie osób związanych z cyrkiem, w jaki sposób to wszystko jest zorganizowane, czego można oczekiwać po cyrkowcach, czym się kierują w życiu i jakie mają wartości. Już z tego względu książka jest ciekawa. Chociaż pewnie nie oddaje w stu procentach tego, co się dzieje w cyrkach i tak ten wątek mi się podobał.

Swoją drogą, chyba nie ma wiele romansów, których akcja dzieje się właśnie w cyrku. Przynajmniej ja się z wieloma takimi nie spotkałam. Co prawda kojarzę kilka książek o cyrkach, ale są to głównie fantasy.

Ogólnie książka pokazuje, jak bardzo pierwsze ważnienie może być nie prawdziwe. Daisy wydaje się z początku rozpieszczoną panną, która nic nie potrafi. Później dopiero dowiadujemy się, że tak po prostu została wychowana, a jej sposób postrzegania świata wynikał z tego, jak zachowywała się jej matka. W miarę, gdy poznaje inny świat, jej wartości i zachowanie się zmieniają. Poznajemy też jej marzenia co do pracy i dowiadujemy się, że nawet gdy chciała pracować, zostało jej to po prostu zabronione.

Codo głównego bohatera, to nie zapałałam do niego jakąś wielką sympatią. Nie podobało mi się jak już na początku źle ocenił Daisy i nie chciał dotrzeć jej niewinności, a także oskarżał o najróżniejsze rzeczy. Naprawdę dziwi mnie, że w końcu się dogadali. A jeszcze bardziej to, że się w nim zakochała. Z drugiej strony Daisy okazała się naprawdę wrażliwą osobą, dbającą o wszystkich i nie samolubną, a jednak innym bohaterom bardzo długo zajęło dostrzeżenie tego.

Bardzo podobała mi się tu więź, którą Daisy nawiązała ze zwierzętami i to, jak o nie dbała. Został tu też poruszony ważny wątek - w jak złych warunkach są czasem trzymane zwierzęta w cyrku, jak są traktowane i jak bardzo ludzie nie umieją zadbać o ich podstawowe potrzeby, tylko dlatego, że się ich boją.

Dostajemy tu też opis relacji między córką a ojcem i dowiadujemy się, jak wyglądać nie powinna. Ta część była dosyć pouczająca.

Ta książka mi się podobała, nawet mimo niezbyt sympatycznego bohatera i czasem nie realistycznych wydarzeń. Myślę też, że może spodobać się też innym fanom romansów.

typowy harlequin, przewidywalny, oklepany, akcja strasznie "wydumana", miłośniczkom gatunku pewnie przypadnie do gustu, pozostałym niekoniecznie :)

Daisy jest rozpuszczoną córką modelki i bogatego dyplomaty.👠👰❣💅💋 Jej ojciec, chcąc nauczyć córkę prawdziwego życia wydaje ją za mąż, za okrutnego (już z samego wyglądu) rosjanina Aleksieja,👤 który dodatkowo jest menadżerem objazdowego cyrku. 🎪
Ale o tym Daisy jeszcze nie wie i jadąc ze swoim nowym mężem do domu, modli się by była tam weranda i basen. Oczywiście czeka ją mocne, wręcz brutalne i pachnące sierscią zwierząt zderzenie z rzeczywistoscią i dużo nauki zasad obowiązujących w cyrkowej społeczności. 🐯🐘🐒🐫🐍A jak się nad tym wszystkim skupić kiedy twój mąż przeraża Cię i fascynuje jednocześnie, a wokół straszne bestie, w tym stara miłość Alexa ???😘
........... .
Kiedy się dowiedziałam, że to najpopularniejsza książka Susan E. Philliphs, to stwierdziłam, że jak znam życie, nie bedzie u mnie w top 10. Ale wychodzi na to, że życia nie znam🤣. Za to Susan jakby znała wszystkie moje słabe punkty. Konie, cyrk, Kozacy, sarkastyczne poczucie humoru, duma i upartość, absolutnie błyskotliwe dialogi, intryga i rywalizacja, namiętność na najwyższym poziomie i jeszcze trochę pysznego jedzenia. A wszystko okraszone rewelacyjnym humorem. Ja poległam ze szczęścia😍 Żeby nie było, na minus jest to, że główna bohaterka (według moich standardów) jest za słodka, a to od razu mi się kojarzy z niewiniątkami z ubogich w fabułę romansów. Jednak całość i tak wymiata. Jak poczytam jeszcze trochę jej książek to w top 10 nie będzie żadnego innego autora tylko S.E.Phillips. Bardzo polecam

Książka cudowna. Świetnie się przy niej bawiłam.

Książka cudowna. Świetnie się przy niej bawiłam.

Mam słabosc do tej autorki, znam wszystkie jej ksiazki i czytam je od prawie 2o lat. Jak jestem w kiepskim nastroju to siegam po jedną z jej ksiązek i zawsze pomagają :)

Arena to jedna z moich ulubionych pozycji, zabawna, ciepła i wzruszająca.

Arena to jedna z moich ulubionych pozycji, zabawna, ciepła i wzruszająca.

Co mogę powiedzieć, autorka daje nam wszystko co mozna się po niej spodziewać. Ksiażka jest bardz dobra,możemy sie pośmiać, popłakać. Jeżeli mam niemoc czytelniczą,polecam sięgnąć po tę autorkę, jeszcze nigdy sie nie zawiodłam.

Piękna, wciągająca opowieść o tym, że miłość i prawda zawsze zwyciężą. Poza tym zabawna, momentami wzruszająca lektura, o niegrzecznym chłopcu i dobrej dziewczynie. Jest magia cyrku, są zwierzęta, jest czarny charakter i mała intryga, wszystko czego potrzeba...

Bardzo przyjemna, urocza komedia romantyczna, która wciąga od pierwszej strony, ze sporą dawką humoru. Aranżowane małżeństwo, dwie przeciwstawne osobowości i cyrk. Bohaterowie mimo swych wad są sympatyczni, cyrkowe zwierzaki urocze (Tater!). Autorka ma przyjemny styl, dialogi dobrze się czyta. Mistyczna więź z tygrysem mało realna, choć ciekawa, a wątek z Romanowami trochę mnie rozśmieszył, jednak koniec końców ani trochę nie zepsuło mi to przyjemności czytania.

Aranżowane małżeństwa nie zdarzają się we współczesnym świecie.
W powieści SEP takie małżeństwo się zdarzyło.
Sympatyczna dziewczyna, podobnie jak cyrkowe zwierzęta, zostaje „uwięziona” wbrew swojej woli. A szorstki, tajemniczy Rosjanin, samiec-alfa, daje jej lekcje ciężkiego życia.
Jest seksualna chemia, są dowcipne dialogi.
Jest banalna opowieść - ciepły, współczesny romans.
Całkiem przyjemny, ale aż tak nie zachwycił.
Jedną gwiazdkę dodałam za sceny z cudownymi zwierzętami – ze starym tygrysem i słoniątkiem.

Aranżowane małżeństwa nie zdarzają się we współczesnym świecie.
W powieści SEP takie małżeństwo się zdarzyło.
Jest seksualna chemia, są dowcipne dialogi.
Jest banalna opowieść - ciepły, współczesny...

• Romans
  • Romans