Maska

Okładka książki Maska Barbara Dawson Smith
Okładka książki Maska
Barbara Dawson Smith Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Once upon a scandal
Da Capo
2001-01-01
2001-01-01
Zuzanna Maj
romans literatura kobieca

Dawno nie czytałam historycznego romansu, a taką książką jest właśnie “Maska”. Na początku trochę z rezerwą podeszłam do tej powieści. Historię Emmy śledziłam jednak w napięciu. Jest tu i wątek kryminalny oraz miłosny, homoseksualny również. Są i intrygi zakłócające, wydawałoby się już ustabilizowane życie głównych bohaterów. Jest i wydarzenie z przeszłości prześladujące Emmę, które zaważyło na jej życiu. Nie jest to powieść wysokich lotów, trochę autorka z wyobraźnią poleciała, ale czyta się ją szybko, bo akcja goni akcję. Dosyć zmysłowe natomiast są opisy pieszczot miłosnych, stopniowane, aż do “finału”. Przyjemnie się czyta, zbytnio się nie wysilając.

Bardzo przyjemny regencyjny romans, historia wciąga dosłownie od pierwszej strony. Autorka miała fajny pomysł na fabułę. Para głównych bohaterów jest małżeństwem od siedmiu lat, ale tylko na papierze. Mieszkają z dala od siebie i nie utrzymują ze sobą kontaktów. Lucas przebywa za granicą z dala od Anglii, a Emma wraz z córką z trudem wiąże koniec z końcem w domu dziadka rozmiłowanego w hazardzie i boryka się z towarzyskim wykluczeniem. Wciąż bowiem żywy jest skandal, który wybuchł, kiedy w czasie nocy poślubnej na jaw wyszło, że świeżo poślubiona małżonka jest w ciąży. By spłacić długi dziadka Emma para się okradaniem jego wierzycieli. Nieoczekiwany powrót męża do Anglii jest okazją, by uzyskać upragniony rozwód, co umożliwiłoby jej poślubienie przyjaciela i zapewnienie tym samym córce kochającego ojca. Lucas zgadza się dać kłopotliwej żonie wolność, ale pod jednym warunkiem. Jak można się domyślić wraz z biegiem akcji bohaterowie zaczynają sobie uświadamiać, że im na sobie zależy i bynajmniej nie pragną się rozstać. Lucas, tak jak przed laty, wciąż jest zafascynowany Emmą. Emma z kolei uprzytomnia sobie, że z jej winy Lucas stał się chłodny i cyniczny. Mamy tutaj motyw drugiej szansy, wątek gwałtu i przezwyciężania traumy oraz nieco akcji i sensacji. Całość wypada całkiem zgrabnie. Autorka ma lekki i przyjemny styl, czyta się szybko.

Romans historyczny "Maska" przyniósł dużą dawkę emocji, napięcia zachwycona jestem i to bardzo.
Urzekający, świetny romans czytałam z zapartym tchem,intryga..miłość pełna uroku w sobie.
Wprowadza w inne czasy, że chce się czytać bawi, wzrusza do łez i intryguje.
Dla mnie to intrygujący, rewelacyjny!!!!!

Wprowadza w inne czasy, że chce się czytać bawi, wzrusza do łez i intryguje.
Dla mnie to intrygujący, rewelacyjny!!!!!

Jeden z lepszych romansów, które miałam okazję przeczytać.

Z początku podeszłam do książki z pewną rezerwą, bo nieznana autorka, obce wydawnictwo, ale w pewnym momencie wciągnęła mnie tak, że już nie mogłam jej odłożyć.

Motyw, który lubię chyba najbardziej – małżeństwo. W tych motywach plusem dla mnie jest to, że ominięta jest ta bardzo oficjalna część, gdzie trzeba przestrzegać całej etykietki towarzystwa i konwenansów – panno X, milordzie Y.

Emocji nie zabrakło. Miłość, którą przeplata tajemnica z przeszłości, żądza zemsty i egzotyczny klimat.

Bohaterowie sympatyczni. Oboje winni, a zarazem niewinni. Emma to bohaterka, której osobowość ukształtowało doświadczenie, zaś Lucas pod wpływem przeżyć z przeszłości zmienia się z nieśmiałego młodzieńca w pewnego siebie mężczyznę.

Nie zabrakło również intrygi oraz zagadki włamywacza z Bond Street.

Polecam!!

Jeden z lepszych romansów, które miałam okazję przeczytać.

Świetny romans.! :) jest wątek miłosny naturalnie ale też tajemnica i zbrodnia...

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne