Królestwo na sprzedaż

Okładka książki Królestwo na sprzedaż Terry Brooks
Okładka książki Królestwo na sprzedaż
Terry Brooks Wydawnictwo: Rebis Cykl: Magiczne królestwo (tom 1) fantasy, science fiction
Magiczne królestwo (tom 1)
Magic Kingdom for Sale - Sold!
Rebis
1996-01-01
1996-01-01
8371203667
Maciej Karpiński
królestwo smok czarownice demony

Humorystyczne fantasy ,znudzony prawnik kupuje magiczna kraine.Przyjmna fabuła, nietuzinkowe postacie jak Willow czy gnomydodomy fajny pomysł z krainogląd .Ogólnie polecam dla młodszego czytelnika.

Przeczytałam na blogu zachęcającą recenzję, potem przypadkowy fragment dostępny bezpłatnie i spodobało mi się. Z tomu na tom coraz bardziej lubię bohaterów,szczególnie Nocny Cień i Strabo. Mam wrażenie, że kryje się w nich więcej niż to widać na pierwszy rzut oka. Odprężająca przyjemna lektura, bez dużej ilości politycznych wycieczek, a wszystko podane w zgrabnej szacie i strawnej formie.

Książka fajna mam nadzieje że dalsze części też będą fajne

Książka fajna mam nadzieje że dalsze części też będą fajne

Książka bardzo dobrze napisana, rzadko kiedy czyta się coś tak przyjemnie. Wątek fantasy nie jest on oderwany od rzeczywistości tylko wpleciony w taki sposób, że podczas czytania można odnieść wrażenie, że ta historia mogłaby się przytrafić również nam. Chętnie wracam do ten książki.

Książka jakich milion - mogłoby się wydawać, a po przeczytaniu miłe zaskoczenie. Bardzo przyjemna, lekka i wciągająca opowieść o magicznym królestwie i prawniku Benie Holiday'u. Mimo, że wytrawnym czytelnikom fantasy może się wydawać trywialna i nic nowego nie wnosząca, czyta się znakomicie. Fajna lektura dla odpoczynku od lektur napiętych akcją, stresujących, wymagających skupienia i uwagi. Tak pierwszą część jak i kolejne czyta się z przyjemnością. Barwność opisów przyrody i bohaterów pozwala znakomicie przenieść się do magicznego królestwa wraz z Benem H. i uczestniczyć w jego przygodach. Przeróżne krainy, dziwne stwory i fajne przygody powodują, że ta książka to miła rozrywka zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Smoki, czarownice, rycerze i demony to towarzyszące czytelnikowi osoby w podróży przez tę książkę. Polecam gorąco na smutne, jesienne i zimowe, mokre i zimne wieczory w towarzystwie kubka pysznej herbaty. Miły i przyjemny relaks po dniu pełnym gonitwy, szarości, monotonii i rutyny.

niby zwykła baśniowa opowieść ale jest po prostu świetnie napisana

niby zwykła baśniowa opowieść ale jest po prostu świetnie napisana

Bardzo przyjemne do czytania i odprężające; ciekawie wykreowany, niewielki świat. Kolejne części równie dobre.

Magia, ciekawy sposób dostania się do czarodziejskiego świata, miłosć. Z wielkimi bólami zdobyłam cykl na allegro, a około 1997 roku w taniej książce można było zdobyć te książki za 5 zł.

• Posiadam ebook
  • Sapk_fant
  • 12. Fantastyka anglojęzyczna
  • Przeczytane 2012

Dodaj cytat z książki Królestwo na sprzedaż