Matka Pearl

2002-01-01
2002-01-01
8373190724
Dorota Stadnik
powieść irlandzka literatura irlandzka XX wiek

więcej Więcej

Pearl, Mary, Ethel, Jewel. Kim jesteś dzisiaj? Ty też, jak ja, widzącymi dłońmi badasz swoją twarz przed ślepym lustrem nocy, jak ja zgadujesz swoją aktualną postać? Czy to ty, Pearl? Który wszechświat wiruje wokół Ciebie?

Matka Pearl. Spragniona, zdesperowana, ułomna. Czy to już ten czas, kiedy nam powiesz? Biedna kobieta. Kiedy, kiedy, kiedy? Kłamstwo, długi cień,...

Jedna z najsmutniejszych, najtragiczniejszych książek, jakie czytałam.
Porwanie dziecka naznacza tragedią życie matki, dziecka i porywaczki. Napisane w trochę manieryczny sposób, spodoba się czytelnikowi lubiącemu ozdobny, trochę oniryczny styl, kwieciste porównania, liczne metafory.
Ale czyta się naprawdę dobrze, choć ze ściśniętym z żalu gardłem.

• 2010
  • Seria Galeria