Felix, Net i Nika oraz Tajemnica Kredokrada

Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Tajemnica Kredokrada Rafał Kosik
Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Tajemnica Kredokrada
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika literatura młodzieżowa
40 str. 40 min.
literatura młodzieżowa
Felix Net i Nika
Powergraph
2005-01-01
2005-01-01
40 min.

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...

Przyjemna fabułka typu "przygody w fantastycznej szkole", choć widać reklamową proweniencję opowiadania promującego główną serię. Tytułowa zagadka jest wprawdzie obraźliwie łatwa do rozwiązania, ale odpowiednio odstręczający opis ostatecznej formy Kretokrada wynagradza to z nawiązką, wprowadzając nutę groteskowego horroru.

Podobała mi się, jak zresztą wszystkie książki tego autora.

Podobała mi się, jak zresztą wszystkie książki tego autora.

bardzo Kosikowe :) dobrze jest przeczytac taka psującą bardzo do pierszej części serii opowiastkę po przeczytaniu caałej serii. takie oderwanie od coraz poważniejszych i doroślejszych problemów genialnej Trójki.

uwielbiam tę książkę!!! ;)

uwielbiam tę książkę!!! ;)

Ta książka jest rewelacyjna ! Warto ją przeczytać, mnie zafascynowała tak, że mam wszystkie tomy i czytam wszystkie po kolei przez jeden tydzień. Jestem zagorzałą fanką FNiN. Serdecznie polecam !

Muszę przyznać, że było to jedno z bardziej przewidywalnych opowiadań. Nie oznacza to jednak, że trzeba spisać tę historię na straty, nie zabrakło w niej poczucia humoru, zwrotów akcji i na pewno nie poczułam ochoty by rzucić ją w kąt i zająć się czymś innym. Przeczytałam ją za jednym zamachem i zachęcona zabrałam się za inne książki autora.
Książkę oceniam bardzo dobrze i polecam ją wszystkim.

Książkę oceniam bardzo dobrze i...

• Felix, Net i Nika
  • Młodzieżowe