Atramentowa śmierć

Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Atramentowy Świat (tom 3) literatura młodzieżowa
Tintentod
Jan Koźbiał
Egmont Polska
fantasy
Tintentod
Atramentowy Świat (tom 3)
literatura młodzieżowa
Jan Koźbiał
fantasy

Bardzo dobra, ale najlepsze były
ludzkie gniazda.

Dzisiaj z wielkim żalem opuściłam Atramentowy Świat.
Cała trylogia jest niby napisana z myślą o dzieciach, ale ja uważam, że to chodziło o te dorosłe dzieci
Akcja (całe trzy wielkie tomy) trzyma w napięciu, krew leje się gęsto, a ci źli mają całkiem spory zasób różnych sposobów zabijania i torturowania. Jednym słowem, to nie powieść dla dzieci, a bardzo dobre...

Cornelia Funke napisała trylogię o Atramentowym Świecie:
1. "Atramentowe serce" (512 stron),
2. "Atramentowa krew" (640 stron),
3. "Atramentowa śmierć" (672 strony).

Atramentowy Świat istnieje w pewnej książce.
Ale odpowiednie słowa zapisane atramentem i przeczytane głośno przez odpowiednią osobę
przenoszą istoty stamtąd do naszego świata. I odwrotnie.
Ba, odpowiednie...

Od razu zaznaczam, że odniosę się do całej trylogii, bo ta historia już dawno zlała mi się w całość.

Już dawno słyszałam stwierdzenie, że cała seria jest nudna jak flaki z olejem, że akcja w niej jest rozciągnięta, a fabula zbyt prosta jak na poziom języka jakim ja opisuje Cornelia Funke. Jednakże ja podchodzę do tego wszystkiego w bardzo indywidualny sposób.

Przede...

Nareszcie koniec. Przeczytałam ją tylko ze względu na pierwszą część.
Zdecydowanie przesłodzone zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Atramentowy świat przestał być bezpieczny. Władza Żmijogłowego zatacza coraz szersze kręgi, dociera nawet do Ombry. Nigdzie nie jest już bezpiecznie. Mo, którego wciąż wszyscy widzą w roli zbójcy, którą narzucił mu Fenoglio, musi się wraz z Meggie ukrywać przed Żmigłowym. Bowiem Srebrny Książę odkrył ich podstęp i teraz chce ich dopaść za wszelką cenę. Mo, aby odkręcić...

Piękna historia, świetni bohaterowie, wartka akcja, genialny świat!

Mimo, że ta seria jest przeznaczona dla młodszej młodzieży to sprawiła mi naprawdę wiele radości. Jedne z moich ulubionych książek.

Gorąco polecam.

Ciężko mi jest ocenić ten tom. Akcja, do pewnego momentu, rozwijała się w dobrym tempie, nie za szybko nie za wolno. Dzięki temu książka wciągnęła mnie jeszcze bardziej niż dwa pierwsze tomy. Ale potem do końca zostało mi około 100 stron i w tym momencie wszystko zaczęło się dziać przerażająco szybko. Sam finał był tak pominięty, opisany może na 20-30 stron, że aż przykro...

Świetna pozycja, :) super zakończenie. Wartka wciągając akcja.

Jej Jacopo syn Wioanty uratował wszystkich. Wszyscy na koniec zostali w atramentowym świecie. Mo przestał być Sójką. Smolipaluch odzyskał szacunek córki Brianny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trylogia zakończona. Tutaj już nie ma zwykłego świata. Jest tylko ten w książce, atramentowy.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Dyskusje

3 277