Inny kraj

James Baldwin Wydawnictwo: Muza Seria: Biblioteka Bestsellerów literatura piękna
Another Country
8372001243
Tadeusz Jan Dehnel
Biblioteka Bestsellerów
bohema Nowy Jork New York LGBT miłość

niesamowicie bliska życiu i przenikliwa proza. za to tłumaczenie koszmarne (na przykład billie holiday jest tutaj czarnoskórym śpiewakiem, a statua wolności - posągiem wolności xD)

Bo to najlepszy z Baldwinów.

To jedna z tych książek, które zostaną we mnie na długo. Piękna.

Wybitna powieść znakomitego, amerykańskiego pisarza. O miłości, samotności, o tym jak trudno przychodzi samopoznanie i czy w ogóle jest możliwe. Niewątpliwie przydałby się nieco bardziej współczesny przekład.

Jedna najważniejszych powieści jakie czytałem. Wszystko mnie w niej zachwyca. Od sposobu narracji, przez tworzenie bohaterów po to jak opisane są ich uczucia. Wybitna powieść o zagubieniu, szukaniu siebie, wykluczeniu. Jedna z najważniejszych współczesncyh powieści amerykańskich.

Główny powód dla którego książki są dla mnie przyjemne w odbiorze i dla którego z chęcią je czytam, zresztą podobnie z oglądaniem serialu czy choćby filmu to to, że przywiązuję się do choćby jednego bohatera. Zaczynam mu kibicować i jestem ciekawa dalszych jego losów. Tu tak nie było.
Utwór męczyłam okrutnie długo, dobrych kilka miesięcy. Niestety jestem tą która nie...

James Baldwin borykal sie w zyciu z rasizmem i homfobia. Oba te problemy spoleczne uczynil tematami 'Innego kraju'. Powiesc podzielona jest na trzy ksiegi, pierwsza skupia sie glownie na mlodym muzyku szukajacym bezskutecznie swojego miejsca w zyciu. Pozostale ksiegi to obraz zycia niespelnionych pisarzy i ludzi nieszczesliwych w milosci. Bohaterowie prowadza dlugie, puste...

Nie zachwyca - miło się czyta, ale bez fajerwerków. Przywiązanie do postaci rozwinęłam dopiero pod koniec książki.

ksiazka wybitna jak na swoje czasy. w odwazny sposob ukazujaca ludzi w skomplikowanych relacjach emocjonalno-erotycznych, na ktore wplyw maja spoleczne uwarunkowania. baldwin to troche taki tennessee williams, ktory tematyke seksualnosci poszerza o kontekst roznych wykluczen ze wzgledu na kolor skory. duzo tu psychologii i trafnych obserwacji natury czlowieka, ktory miotany...

Dyskusje

• LGBT
  • USA
  • 2012
  • Literatura amerykańska
  • Domowa biblioteczka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Inny kraj