Dark Days

Okładka książki Dark Days
James Baldwin Wydawnictwo: Penguin Classics Cykl: Penguin Modern (tom 38) publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Penguin Modern (tom 38)
Penguin Classics
2018-02-22
Data 1. wydania:
2018-02-22
angielski
rasizm usa klasizm ameryka stany zjednoczone

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Moje pierwsze spotkanie z Jamsem Baldwinem okazało się bardzo... przyjemne? Ciężko mi użyć tu takiego słowa, gdyż tematy poruszane przez autora są boleśnie aktualne nadal, jak pokazuje obecna sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Skupiając się jednak na tym mini zbiorze esejów - świetnie ukazuje on kunszt pisarski Baldwina. Jego oryginalność widzę w pewnym nieobrobieniu - mam wrażenie, że autor nie stara się na siłę stylizować swoich esejów, a po prostu przekazać nam swoje surowe przemyślenia, co doskonale pasuje do wagi poruszanych tematów. Z pewnością sięgnę po inne prace tego autora.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com