Zimowa zawierucha

Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 10) literatura obyczajowa, romans
Vinterstorm
2007-01-01
2003-12-01
Anna Marciniakówna
Ringier Axel Springer Polska
Ludzie Lodu Tengel zło miłość
Vinterstorm
Saga o Ludziach Lodu (tom 10)
literatura obyczajowa, romans
2007-01-01
Anna Marciniakówna
Ludzie Lodu Tengel zło miłość

Na półkach: , , , ,

Jednak nie wszystkie książki z sagi dostały ode mnie 10 gwiazdek. Ten tom jakoś mnie przytłoczył, wydaje się jakby początkowy zamysł autorki był inny, lecz zmieniła zdanie ponieważ stwierdziła że jednak ma lepszy plan na dalsze losy, Któż to wie, może faktycznie tak było?
9 gwiazdek to i tak "Kozak" więc polecam serdecznie lekturę i pozdrawiam. :)

To jest pierwsza książka z cyklu Saga o Ludziach Lodu. Pochłonęłam ja w jeden wieczór - zimowy wieczór. Dopiero później zaczęłam od początku;)

*NOTATKA PRYWATNA*
O miłości nastoletniej, którą wiele dziewcząt przed nami i po nas przeżyje. Być może przeczytanie tej książki w odpowiednim czasie (nastoletnim) uświadomiłoby dziewczętom, że miłość ma różne wymiary, nie zawsze jest taka, jak ją sobie wyobrażamy, a chłopcy... bywają różni.
Nagły rozwój wypadków, który wywraca życie od góry nogami.
Wątek ratowania...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miesiące minęły od momentu kiedy przełożyłem pierwszą stronę tej powieści a chwilą kiedy zrobiłem to samo z ostatnią. Cóż jest to już 10 tom a szczerze przyznając bardzo podobny do poprzednich, nie w kwestii samej historii w nim zawartej ale klimatu i mechanik zdarzeń które je tworzą. Natomiast ja chyba tworze zbyt ambitne opisy do nie tak ambitnej sagi (co wcale nie...

Na półkach: , , , , , ,

Zdecydowanie w "Zimowej zawierusze" Pani Margit straciła rozmach i polot pierwszych tomów sagi.
Wszystkie tomy są do siebie podobne pod względem pewnych schematów i zaczyna mnie to drażnić. Ostatnie tomy przeskakują bardzo między sobą czasowo.
Byłoby ciekawie poznać późniejsze losy bohaterów danego tomu w kolejnej książce, ale nie po upływie 10-15 lat tylko trochę...

Polecam całą sagę!

Na półkach: , , , , ,

Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz ale w środku brakuje stron, a w ich miejsce wstawiony jest fragment sprzed jakiś 30 stron :P mam nadzieję, że za wiele mnie nie ominęło. W Villemo widzę potencjał, o ile w końcu zmądrzeje w dalszych częściach.

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Ten tom był dobry. Chociaż z początku zapowiadało się na prawdę świetnie to wszystko potoczyło się inaczej niż oczekiwałam. Momentami trochę mnie nudził. Mimo wszystko była ciekawa historia i bohaterowie, warto po nią sięgnąć.
Zakończenie na prawdę mnie zaskoczyło, nie spodziewałam się tego, co jest na plus.

Och Villemo.. Ta dziewczyna to istna Sol. Wypisz wymaluj. W książkachzaczyna pojawiać się coraz więcej wątków politycznych ale i tak czyta się je bardzo szybko i przyjemnie. Polecam.

Dyskusje

4 388