Szpada na wachlarzu

Halina Popławska Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Szpada na wachlarzu (tom 1) powieść historyczna
8320706408
Wydawnictwo Iskry
historia XVII wiek Francja Wersal Ludwik XV Maria Leszczyńska
Szpada na wachlarzu (tom 1)
powieść historyczna
8320706408
historia XVII wiek Francja Wersal Ludwik XV Maria Leszczyńska

Przyjemnie się czytało. Trochę historii i miłości. Polecam

Na półkach: , , , ,

Wspaniała książka. Do jej lektury podchodziłam z dużą dozą sceptycyzmu. Spodziewałam się dłuuugich opisów i mało porywającej akcji. A tymczasem spotkała mnie miła niespodzianka. Powieść porywa niemalże od pierwszych stron.
Jest intryga, są ciekawe wątki obyczajowe oraz historyczne, pojawia się wielka miłość i poświęcenie... Popławska nie dorównuje wprawdzie Sienkiewiczowi...

To było bardzo dawno temu. Książka kupiona w kiosku "Ruchu"(takie były czasy). Bardzo mi się podobała, z niecierpliwością czekałam na kolejne tomy. Płaciłam ok. 200 złotych za tom i nawet ręka mi nie zadrżała. ( oczywiście w starym nominale). Dziś pewnie bym nie przebrnęła,ale wtedy modne były Rodziewiczówna i Popławska- ech młodość. ;).

"Szpada na wachlarzu" to pierwsza część cyklu powieści historyczno-przygodowych autorstwa Haliny Popławskiej. Piękna, ale uboga szlachcianka Afra Tukanowiczówna ucieka przed niechcianym małżeństwem. W ucieczce towarzyszy jej przyjaciel z dzieciństwa, Józiuk, który jako kaleka czuje się w domu rodzinnym popychadłem i zawadą. Oboje trafiają do Francji, gdzie grasuje...

Bardzo dobra młodzieżowa powieść historyczna-przygodowa z gatunku płaszcza i szpady. Jest wielka miłość, szalone przygody, tajemnica, intrygi.

Ubóstwiam serię o Afrze, czytałam wszystkie części wiele razy i według mnie wcale się nie zestarzała.

Książki Haliny Popławskiej,to książki, które przypominają mi moje naście lat, i te do których wciąż wracam. Autorka warta poznania, którą czyta się jednym tchem...

moja ulubiona trylogia! Fantastyczne przedstawienie Francji za czasów Króla Leszczyńskiego. Do dziś wracam z sentymentem i mogłabym czytać i czytać

Intrygująca historia. Z ogromną chęcią sięgnę po dalsze części.

Jako nastolatka czytałam tę książkę i bardzo mi się podobała. Może faktycznie trochę naiwna, ale bardzo wciąga, polecam. Dwie następne części są równie dobre, ale zdarza się więcej nudnych historycznych fragmentów.
Trochę tylko rozczarowuje mnie zakończenie. No i jakoś nie mogłam polubić Patrycego. Jakiś sztuczny mi się wydawał i nienaturalny. Za to kochałam się w Kawalerze.

• Powieść historyczna
  • Historyczne
  • Z historią w tle
  • Romans
  • Przygodowe

Dodaj cytat z książki Szpada na wachlarzu