Gwiezdny cień

Okładka książki Gwiezdny cień Siergiej Łukjanienko
Okładka książki Gwiezdny cień
Siergiej Łukjanienko Wydawnictwo: Amber Cykl: Zimne błyskotki gwiazd (tom 2) Seria: Mistrzowie SF i Fantasy fantasy, science fiction
Zimne błyskotki gwiazd (tom 2)
Mistrzowie SF i Fantasy
Звездная тень
Amber
2003-01-01
2003-01-01
Ewa Skórska
Space Opera Science Fiction Łukianienko Łukjanienko UFO Obcy

NIE DLA KAŻDEGO

Kto wdrapuje się na plecy innych, widzi dalej i lepiej.

S-f w formie najbardziej klasycznej z klasycznych: podróże międzygwiezdne, nadświetlność, zaawansowana technika i obcy. Nasycona filozofią, socjologią i elementami polityki - lokalnej i globalnej. Oszczędnie lecz niezwykle finezyjnie podlana łukjanienkowym humorem. I ta charakterystyczna dla fantastyki wschodniej postawa - w przeciwnieństwie do zachodniego parcia taranem wciąż naprzód - że czasem trzeba zrobić pół kroku w tył.

I choć znaleźć można dziesiątki zapożyczeń pomysłów i idei, to wyszła z tego nie kompilacja 'the best of', ale spójna, harmonijna, przemyślana całość. Wszak kto wdrapuje się...

NIE DLA KAŻDEGO

Kto wdrapuje się na plecy innych, widzi dalej i lepiej.

Audiobook po rosyjsku. Intrygujący. Przedstawiający świat, w którym ludzie mieszkający na Ziemi nie są jedyną myślącą rasą. Nie należą nawet do silnych ras, ale muszą podporządkowywać się woli Konklawe. Całemu systemowi grozi niebezpieczeństwo. Chcą się nimi „zaopiekować” Geometrzy. Piotr Chrumow wyrusza w misję, która ma ocalić jego rodzinną planetę. Książka pełna filozoficznych dysput, między innymi co ważniejsze dobro ogółu czy jednostki. Nie jest jednak nudna, a wręcz przeciwnie trzyma w napięciu, zaskakuje. Lektura godna polecenia.

Wiele refleksji, wiele mądrych pytań i wątpliwości o istotę człowieczeństwa, o to co znaczy być 'człowiekiem', o to dlaczego uważamy się za lepszych od innych stworzeń. Za pomocą Konklawe, innych światów oraz obcych istot, tak naprawdę został przedstawiony współczesny świat oraz prawa nim rządzące. To bardzo mądra książka, ze swoimi pytania wwiercająca się w pamięć. Zdecydowanie warta uwagi!

Taka jak jedynka

Taka jak jedynka

umiejetne stawianie pytań bez odpowiedzi to podstawa tej swietnej książki

umiejetne stawianie pytań bez odpowiedzi to podstawa tej swietnej książki

dawno nie czytałem tak świeżej SF. i pierwsza i druga część po prostu super.

dawno nie czytałem tak świeżej SF. i pierwsza i druga część po prostu super.

Kolejna świetna pozycja Łukianienki, czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Polecam

Na półkach: , , , , , , ,

Dziwna książka, bardzo dziwna. Początek tak jak w tomie 1 bardzo mi się podobał. Ale im dalej tym robiło się coraz dziwnej aż w końcu nie wiedziałem za bardzo o co chodzi.

Wzzystko fajne, ale na koncu autor sam nie wiedzial o czym pisze i zaczal grafomanic do przesady.

• Science Fiction
  • SF, Fantasy i Horror
  • Łukjanienko Siergiej
  • Nie kupione - inne ( dobre, bardzo dobre ) ( cały cykl )