W co grał De Niro

Okładka książki W co grał De Niro
Rawi Hage Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Babel literatura piękna
literatura piękna
2009-10-01
Agnieszka Wilga (Lakatos)
wojna rosyjska ruletka Liban Bejrut przyjaciele Robert De Niro

więcej Więcej

Jest w tej powieści coś hipnotyzującego - na pewno egzotyczność Bejrutu, choć ani geograficznie, ani czasowo, powieść ta nie jest aż tak bardzo od nas oddalona. Jest w niej tajemnica i oniryzm i prawdziwa krew. Pierwsza część powieści (do momentu wyjazdu głównego bohatera) właściwie nie ma wad. Doskonale oddaje pustkę w mieście pełnym ludzi i bomb. W moim odczuciu część...

Gdy kupiłem tę powieść za drobne pieniądze, nie wiedziałem czego dotyczy, o czym jest, czy mój wybór ma jakiś sens. Nazwiska autora wcześniej nie znałem, nie jest zapewne znany, tak myślę, polskim czytelnikom. Moją uwagę przykuło tylko nazwisko Roberta De Niro w tytule i seria wydawnicza PIW-u.

Nie zawiodłem się, otrzymałem emocjonującą opowieść o wojnie w Libanie i chęci...

• Literatura kanadyjska
  • 2021